Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

افتتاح همزمان سومین بازار هنر در تهران و اهواز/ قیمت هر اثر ۹۰۰ هزار تومان است

08:43, 2018 مارس 13
14 0

عبدالرحیم سیاهکارزاده مدیر موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درباره برپایی بازار آثار هنری در کشور به خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس گفت: اولین بازار آثار هنری سال گذشته با قیمتگذاری هر اثر ۵۰۰ هزار تومان برگزار شد. دومین بازار آثار هنری هم مرداد امسال در خانه هنرمندان ایران برگزار و با استقبال مواجه شد که هر اثر در این بازار ۷۵۰ هزار تومان قیمت داشت.

وی درباره سومین دوره بازار آثار هنری اظهار داشت: برای سومین دوره تصمیم گرفتیم بازار را علاوه بر تهران، به استان‌ها هم ببریم. به همین منظور تو شهر مشهد و اهواز انتخاب شدند که بازار مشهد از ۱۰ تا ۱۵ اسفند در نگارخانه چهارسوق هنر واقع در پارک کوه سنگی برگزار شد.

سیاهکارزاده که در اکنون اهواز به سر می‌برد، ادامه داد: بازار هنر تهران و اهواز امشب (سه‌شنبه ۲۲ اسفند) ساعت ۱۹ به صورت همزمان افتتاح می‌شود. در مراسم افتتاحیه اهواز که در گالری انجمن تجسمی اهواز برپا می‌شود، استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان حضور دارند.

مدیر موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درباره تعداد آثار عرضه شده در سومین بازار گفت: در مجموع بیش از ۳۲۰۰ اثر از ۵۳۲ هنرمند توسط دبیرخانه دریافت شد که پس از بررسی، یکهزار و ۹۲ اثر برای عرضه انتخاب شدند.

وی اظهار داشت: ۳۳۶ اثر از ۱۰۰ هنرمند در اهواز برای فروش عرضه شده و ۴۲۶ اثر از ۱۶۵ هنرمند هم در بازار هنری تهران ارائه می‌شود. همه آثار ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

بر اساس این گزارش، سومین بازار آثار هنری در تهران با مدیریت سیدحسین محمدپور به مدت سه روز (تا ۲۵ اسفند) و در اهواز به مدیریت سیده عاطفه نبی‌زاده به مدت پنج روز (تا ۲۷ اسفند) برپاست.

همچنین: دانشگاه تهران سمپوزیوم بین‌المللی هنر برگزار می کند

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0