Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

افزایش ۱۸ درصدی قیمت لوازم خانگی بدون مجوز قانونی

11:51, 2018 آوریل 17
4 0

خبرگزاری فارس: لوازم خانگی به دلیل واردات مواد اولیه و قطعات از جمله کالا‌هایی است که قیمت آن به شدت، متاثر از قیمت دلار است، بنابراین هر گونه تلاطم ارزی بر این بازار و قیمت‌های آن موثر است.

در چند ماه اخیر به دلیل التهابات بازار ارز این بازار نیز دچار تلاطماتی شد به طوریکه از هفته گذشته برخی واحد‌های صنفی به دلیل عدم عرضه کالا توسط شرکت‌های لوازم خانگی و عدم عرضه لیست جدید قیمت‌ها ترجیح دادند واحد‌های خود را موقتا تعطیل کنند.

البته اکثر فروشگاه‌های عرضه لوازم خانگی باز هستند، اما عملا به دلیل عدم مراجعه مشتری و عدم عرضه کالا توسط شرکت‌های لوازم خانگی دادوستدی در این بازار صورت نمی‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید اگرچه بانک مرکزی از هفته گذشته با تدوین و ارائه بخشنامه‌های متعدد در صدد کنترل بازار ارز اقداماتی انجام داده و در یک اقدام دفعتی قیمت ارز را با ۴۲۰۰ تومان تک نرخی اعلام کرد، اما هنوز شرکت‌های لوازم خانگی از شوک افزایش قیمت ارز در ماه‌ها و هفته‌های اخیر خارج نشده و خود را با قیمت ۴۲۰۰ تومانی ارز تطبیق نداده است.

به گفته فعالان این بازار اکثر شرکت‌های لوازم خانگی بدون ارائه لیست جدید قیمت به واحد‌های صنفی، قیمت‌ها را بین ۱۵ تا ۱۸ درصد افزایش داده‌اند.

همچنین برخی از شرکت‌ها بدون ارائه لیست جدید قیمت تخفیف‌های خود را به خریداران عمده لوازم خانگی کم کرده‌اند و بدون اینکه افزایش قیمتی در کالای تولیدی خود داده باشند از سود خریداران عمده کاسته‌اند که در مقابل خریداران عمده این بخش را از مصرف کننده اخذ می‌کنند.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0