Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

اماراتی‌ها بیشترین سرمایه بانکی را دارند

04:36, 2017 اكتبر 10
5 0

به نقل از ترید عربیا، در نیمه نخست سال جاری میلادی، نظام بانکداری امارات متحده عربی به لحاظ میزان دارایی در میان کشور‌های حوزه خلیج فارس، عنوان نخست بخش بانکداری را به خود اختصاص داد.

این در حالی است که مجموع دارایی ۴۸ بانک فعال این کشور، به ۷۲۳ میلیارد دلار رسیده است. همچنین کارشناسان حوزه بانکداری اعلام کردند: تداوم ثبات نظام بانکداری امارات متحده عربی در مقایسه با سایر کشور‌های حوزه خلیج فارس، در رتبه نخست قرار گرفته است و علت آن، به اقتصاد باز و سیاست مالی این کشور برمی گردد که بسیاری از موسسات مالی جهان را برای سرمایه گذاری در این کشور ترغیب می‌کند.

همچنین سیستم بانکداری عربستان سعودی با ۶۱۱ میلیارد دلار دارایی تا پایان ماه ژوئن و رشد ۱.۵ درصدی، در جایگاه دوم قرار گرفت؛ این در حالی است که دارایی بانک‌های این کشور در سال گذشته میلادی، ۶۰۲ میلیارد دلار ثبت شده است.

بانک‌های کویت، بحرین و عمان هر کدام به ترتیب با ۲۰۶ میلیارد دلار دارایی، ۱۸۵ میلیارد دلار دارایی و ۸۰ میلیارد دلار دارایی در رتبه سوم تا پنجم قرار گرفتند.

بر همین اساس، بانک ابوظبی با دارایی ۱۷۰ میلیارد دلاری، بانک ملی عربستان سعودی با ۱۲۰ میلیارد دلار، بانک ملی کویت با ۸۵ میلیارد دلار، بانک اهلی یونایتد بحرین با ۳۱۱ میلیون دلار و بانک مسقط هم با ۲۲ میلیون دلار دارایی در میان بانک‌های پر سرمایه عربی قرار گرفتند.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0