Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

انتخابات در لاهور آغاز شد/ تلاش ۲ حزب برای جایگزینی «نواز شریف» در مجلس ملی

06:18, 2017 سپتامبر 17
8 0
انتخابات در لاهور آغاز شد/ تلاش ۲ حزب برای جایگزینی «نواز شریف» در مجلس ملی

امروز یکشنبه ساعت ۸ صبح انتخابات منطقه ۱۲۰ لاهور آغاز شد که رقابت حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف (حزب حاکم) و نماینده حزب تحریک انصاف را به اوج خود می‌رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، امروز یکشنبه ساعت 8 صبح انتخابات منطقه 120 لاهور آغاز شده که رقابت حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف(حزب حاکم) و نماینده حزب تحریک انصاف به اوج خود می‌رساند.

هدف از برگزاری انتخابات لاهور تعیین جایگزین برای نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان در مجلس ملی است.

دادگاه پاکستان حکم برکناری نواز شریف را به علت فساد مالی در خصوص پرونده پانامالیکس صادر کرد به همین علت قرار است با برگزار انتخابات جایگزین وی در مجلس ملی تعیین شود.

به گزارش دیلی پاکستان، در انتخابات لاهور 32 کاندیدای مستقل و 12 نماینده از احزاب سیاسی مختلف شرکت خواهند کرد اما رقابت اصلی بین «کلثوم نواز» همسر نواز شریف و دکتر «یاسمین راشد» نماینده حزب تحریک انصاف خواهد بود.

یاسمین راشد در انتخابات سال 2013 در منطقه 120 لاهور با وجود کسب 51 هزار رأی از نواز شریف شکست خورد اما سعی دارد شکست خود را جبران کند.

لاهور مرکز نفوذ سیاسی حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف است به همین دلیل پیروزی در این انتخابات اهمیت زیادی برای حزب حاکم دارد و ناکامی در این انتخابات یک شکست جبران ناپذیر برای این حزب خواهد بود.

فیصل میر نماینده حزب مردم نیز از کاندیداهای مطرح در انتخابات منطقه 120 لاهور است اما نسبت به نمایندگان حزب تحریک انصاف و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف شانس کمتری برای پیروزی دارد.

بیش از 220 مرکز اخذ رأی برای برگزاری انتخابات لاهور در نظر گرفته شده است و ارتش امنیت را در این مراکز تأمین خواهد کرد.

کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام کرد رأی گیری در لاهور از ساعت 8 صبح تا ساعت 5 عصر ادامه خواهد داشت و افراد سالخورده می‌توانند بدون نوبت و صف ایستادن در انتخابات شرکت کنند.

همچنین: واشنگتن رایزنی با جریان السائرون عراق را آغاز کرد

منبع: farsnews.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0