Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

اورژانس به بالگرد دید در شب مجهز شود

09:24, 2019 ژانویه 16
229 0

پیرحسین کولیوند روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران همدان اظهار داشت: اورژانس هوایی کشور تاکنون 24 هزار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرده که 65 درصد از مصدومان بلافاصله به اتاق عمل منتقل و درصد بالایی از آنها از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی با بیان اینکه اورژانس هوایی می تواند خدمات ویژه و اساسی به مردم ارایه دهد اظهار داشت: هم اینک 41 پایگاه هوایی در کشور فعال است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: مالکیت 10 فروند از بالگردهای اورژانس متعلق به این سازمان است و مابقی متعلق به هوانیروز، سپاه پاسداران و بخش خصوصی است.

کولیوند با بیان اینکه 2 هزار و 500 میلیارد ریال برای تجهیز اورژانس هوایی هزینه شده است اضافه کرد: مرحله اول تجهیز استان ها به بالگرد هوایی اورژانس به اتمام رسیده و در مرحله دوم شمار بالگردها به 54 فروند می رسد.

وی ادامه داد: برای استان های برفگیر و یخبندان از خودروهای آمبولانس 2 دیفرانسیل کمک گرفتیم و با کمک وزارتخانه 400 دستگاه آمبولانس 2 دیفرانسیل خریداری و به استان ها تخصیص یافت.

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اگر قانون سال 86 مربوط به اورژانس اجرایی شود شمار زیادی پایگاه های شهری و جاده ای به پایگاه های موجود اضافه می شود.

کولیوند افزود: هم اینک سه هزار پایگاه امداد شهری و جاده ای در کشور وجود دارد و نیازمند سه هزار پایگاه دیگر هستیم.

به گزارش ایرنا پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در سفری یک روزه در دانشگاه علوم پزشکی همدان حضور یافت.

بهره برداری از پایگاه اورژانس هوایی در محل مرکز آموزشی درمانی بعثت، کلنگ زنی محل ساخت بنای ساختمان ستادی اورژانس پیش‌ بیمارستانی و مدیریت حوادث، بازدید از پایگاه در حال ساخت شهری ملایر واقع در میدان استقلال و پد فرود بالگرد بیمارستان امام حسین (ع) این شهرستان از برنامه های یک روزه این مسئول است.

همچنین در ادامه با حضور در تویسرکان، محل جدید پایگاه شهری شماره 2 شهرستان تویسرکان را بهره برداری کرده و از پد فرود بالگرد بیمارستان در حال ساخت قائم (عج) این شهرستان بازدید می کند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0