Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

برنامه سوم شهرداری پایتخت از امروز در شورا بررسی می شود

05:07, 2019 ژانویه 13
21 0

سکینه اشرفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره اظهارداشت: لایحه بازآرایی شده برنامه سوم شهر تهران که 20 آذرماه توسط پیروز حناچی، شهردار تهران، به شورای شهر ارائه شده بود، 18 دی‌ماه به تائید کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر تهران رسید و از امروز رسیدگی به این لایحه در صحن علنی شورای شهر آغاز خواهد شد.

وی به برخی تغییرات در لایحه بازآرایی شده برنامه سوم نسبت به متن اولیه این لایحه اشاره کرد و افزود: مهمترین تغییرات ویراست دوم لایحه برنامه سوم مبتنی بر هم‌راستا کردن مواد برنامه با چشم‌انداز و اهداف راهبردی طرح جامع شهر تهران به عنوان سند چشم‌انداز و تطبیق مواد و احکام برنامه با قوانین و مقررات کشور در حوزه مدیریت شهری است.

اشرفی با تاکید بر اینکه تغییرات برنامه در راستای رفع مغایرت‌ها و ارتقای هماهنگی و هم‌افزایی در احکام آن صورت گرفته است ادامه داد: در این جهت، ماتریس وظایف دستگاه‌های اجرایی در جهت شفاف‌سازی و تعیین سطح مداخله و اختیارات دستگاه‌های اجرایی و عمومی کشور در حوزه مدیریت شهری ترسیم شد.

وی اضافه کرد: ترسیم این ماتریس بر این اساس بود که پیچیدگی و چندبعدی بودن فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری، صرفاً از طریق درگیر شدن شهرداری تهران به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست و نیاز به مسئولیت‌پذیری دستگاه‌های اجرایی مرتبط و هماهنگی بیشتر با مدیریت شهری است.

معاون شهردار تهران به تلاش‌های صورت گرفته برای تدوین و نهایی‌شدن این لایحه اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته تلاش همکاران معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران به همراه مشاوران و کارشناسان کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران در حالی پیرامون این لایحه انجام شد که امیدواریم به پشتوانه این سرمایه اجتماعی، گام‌های اجرایی مهمی را برای رفع مشکلات جدی و مزمن کلان‌شهر تهران در راستای تحقق این برنامه داشته باشیم.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0