Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

تغذیه دانش آموزان در مدرسه چگونه باشد؟

10:24, 2017 ژوئیه 17
5 0

سلامت نیوز: کودکان و دانش آموزان در طول روز، علاوه بر سه وعده ی اصلی به حداقل دو میان وعده نیز نیاز دارند. به همین منظور استفاده از مواد غذایی و یا خوراکی هایی که بخشی از انرژی، پروتئین و سایر مواد مغذی لازم را تامین کند، ضروری می باشد.

خوراکی هایی مثل شکلات، آب نبات، شیرینی ها، چیپس، پفک، نوشابه های گازدار، آب میوه های صنعتی، ساندویچ های سوسیس و کالباس و ... حاوی انرژی زیاد و مواد مغذی ناچیز هستند و زیاده روی در مصرف آن ها مشکلاتی از قبیل چاقی، پوسیدگی دندان، کم خونی، اختلال در رشد قدی و کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت های مختلف را به دنبال دارد.

با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس، تغذیه کودکان به طور کامل تحت کنترل مادران نیست و ممکن است کودکان از بــوفــه مــدرســه و یا در راه مدرسه موادغذایی نامناسب و هله هوله های بی ارزش تهیه کنند که این امر می تواند به سلامت آنان لطمه وارد سازد.

برخی از کودکان و نوجوانان با شروع مدرسه و فصل سرما به علت کار سنگین فکری و انجام تکالیف مدرسه، به خصوص به هنگام امتحانات، به تغذیه ی خود توجه کافی نمی کنند و چه بسا برخی از وعده های غذایی را حذف می نمایند که این امر به خصوص برای این گروه سنی که در حال رشد سریع هستند و فعالیت فکری زیادی دارند، می تواند بسیار زیان آور باشد.

همچنین: ساوه در جذب مشارکت خیران مدرسه ساز پیشتاز است

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0