Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر: در جهان ۲۵۰ و در ایران فقط ۸ نوع موادمخدر صنعتی شناسایی شده

02:17, 2017 اكتبر 10
5 0

جامعه > آسیب‌ها - ایسنا نوشت: جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از شناسایی فقط هشت نوع ماده مخدر صنعتی در ایران خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی در حاشیه همایش پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر در مراکز آموزش عالی کشور که امروز دوشنبه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، گفت: ایران در عرصه‌های بین‌المللی یک کشور پیشرو در مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌رود.

میرزایی افزود: امیدواریم در این وضعیت اقدمات خوبی را برای مبارزه با مواد مخدر انجام دهیم تا امنیت کاملی در این بخش ایجاد شود.

وی به میزان کشفیات بالای مواد مخدر در ایران اشاره و اعلام کرد: کشفیات ما از جایگاه خوب ایران برای مبارزه با مواد مخدر در دنیا حکایت دارد.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه با بیان اینکه از بدو انقلاب تا کنون 3700 نفر در مسیر مبارزه با مواد مخدر شهید شده‌اند، گفت: تا زمانی که فرهنگ‌سازی لازم صورت نگیرد خطر همواره در کمین مردم است.

میرزایی در بخشی دیگر به وضعیت مواد مخدر صنعتی در جهان و ایران اشاره و اعلام کرد: در جهان 250 و در ایران فقط هشت نوع مواد مخدر صنعتی شناسایی شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا مواد مخدر صنعتی به خصوص شیشه در استان البرز تولید می‌شود یا خیر؟ گفت: لابراتوار تولید ماده مخدر شیشه در استان البرز وجود ندارد.

همچنین: 1543 کیلوگرم مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد

منبع: khabaronline.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0