Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

حال تنها سینمای بروجرد خوب نیست/ غبار فراموشی بر قدیمی ترین سالن سینمای غرب کشور

04:32, 2017 ژوئیه 11
8 0
حال تنها سینمای بروجرد خوب نیست/ غبار فراموشی بر قدیمی ترین سالن سینمای غرب کشور

به گزارش سفیر افلاک در شهرستان بروجرد با جمعیتی بالغ بر 350 هزار نفر تنها یک سینما فعال است که حال و روز خوبی ندارد، قدیمی ترین و بزرگترین سینمای غرب و جنوب کشور در بروجرد با ظرفیت یکهزار و 35 صندلی این روزها به سختی نفس می کشد.

با ورود به هر سینما در نگاه اول ظاهر سینما نمایان می شود که در تنها سینمای شهر بروجرد صندلی های پاره و نامناسب، سقفی که بر اثر بارش باران زرد شده به چشم می خورد که کلا مخاطب را از دیدن فیلم در سینما پشیمان می کند.

گرچه زمانی صف های طولانی سینما در شهر خودنمایی می کرد و شاید بهترین تفریح خانواده رفتن به سینما و تماشای یک فیلم بود اما طی سال های اخیر با ورود وسایل ارتباطی جدید، شاید رفتن به سینما و استفاده از این تفریح شاید در اولویت اول خانواده ها نباشد.

قدمت سینما در بروجرد به سالها قبل بر می گردد، زمانی بروجرد چهار سینما داشت که فعال بودند و بهترین تفریح خانواده ها در این مکانها با دیدن فیلم بود اما طی سالها به دلایل مختلفی از تعداد چهار سینما تنها یک سینما فعال است آن هم شرایط خوبی ندارد.

سینما آزادی بروجرد سالها قبل فعالیت می کرد تا این که در زلزله سال 85 آسیب دید و به همان شرایط رها شده، گویی مسئولین مربوطه نیازی نمی بینند که این سینما و ظرفیت دوباره بازسازی شود و روز به روز وضعیت این بنا وخیم تر می شود.

گرچه به دلایلی حضور در سینماها کمرنگ شده و صندلی ها در انتظار تماشاچی هستند اما وضعیت نامناسب سینماها هم شاید دلیل دیگری برای عدم حضور در این مکانها باشد.

سینما فلسطین بروجرد سینمایی است که علاوه بر اکران فیلم ها، سالنی است که در بیشتر موارد برنامه های مختلفی شهر بروجرد در آن برگزار می شود اما در حالی که این سالن سینما بزرگترین سالن شهر است همچنان مورد بی توجهی قرار گرفته است.

"رضا ترابی" رئیس اداره ارشاد بروجرد گفت: سینما آزادی بروجرد به دلیل خسارت ها و آسیب هایی که در سال 85 بر اثر زلزله وارد شد از کاربری خارج شده و سالهاست بدون استفاده می باشد اما تنها سینمای شهر نیازمند توجه است.

وی اضافه کرد: با توجه به این که برخی از مراسمات شهر بروجرد در این سالن برگزار می شود نیاز است که برای تعمیر و بازسازی این سالن سینما اقداماتی صورت گیرد تا تنها سینمای شهر از بین نرود.

ترابی اظهار داشت: سینما فلسطین بروجرد قدیمی ترین سینمای غرب و جنوب کشور است که نیاز است مسئولین مربوطه توجه ویژه ای برای بازسازی آن داشته باشند.

در ادامه "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز سینما تنها مکانی برای مشاهده فیلم نیست بلکه بستری برای تقویت فرهنگ، رشد فرهنگی و انتقال آموزه ها و نکاتی است که در قالب یک فیلم به جامعه منتقل می شود و ابزار آموزش و فرهنگ است.

به گفته وی در بروجرد که سابقه سینما بالا می باشد،حالا از چهار سینما تنها یک سینما باقی مانده آن هم وضعیت خوبی ندارد و شایسته بروجرد نیست که وضعیت سینما این گونه باشد و باید تلاش کرد تا مشکلات در این حوزه برطرف شود.

گودرزی تصریح کرد: نیاز است در شهرستان بروجرد فضاهای فرهنگی توسعه داده شود.

با همه این تفاسیر نیاز است هر چه سریعتر به وضعیت تنها سینمای شهر بروجرد رسیدگی شود و بازسازی و تعمیرات لازم صوت گیرد و تا قبل از این که تخریب در بخش هایی صورت گیرد، اقدام شود.

منبع: safireaflak.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0