Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

حملات خشونت بار به آوارگان در آلمان کاهش یافته است

14:35, 2018 اوت 12
6 0
حملات خشونت بار به آوارگان در آلمان کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، این آمار حاکی است که 704 حمله به این افراد از ماه ژانویه تا ماه ژوئن (دی 1396 تا خرداد 1397) در آلمان به ثبت رسیده که در مقایسه با رقم یکهزار و 127 حمله در شش ماهه نخست سال 2017 ، بیش از یک سوم کاهش داشته است.

براساس این اطلاعات، در نیمه نخست سال جاری، 77 مورد حمله به مراکز اسکان پناهجویان و 627 مورد حمله به آوارگان در آلمان روی داده است و 120 نفر در جریان این حملات زخمی شده اند.

عزیمت بیش از یک میلیون آواره به آلمان در سال های 2015 و 2016، به افزایش حملات به مراکز اسکان پناهجویان در این کشور منتهی شده است. این در حالی است که شمار آوارگانی که از سال گذشته وارد این کشور شده اند، کاهش یافته است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان چندی پیش موافقت اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویانی را که قبلا نامشان در کشورهای دیگر به غیر از آلمان به ثبت رسیده است، کسب کرد. وی پس از باز کردن مرزهای آلمان به روی بیش از یک میلیون پناهجو در سال 2015، با انتقادهای شدیدی مواجه شد.

به موجب کنوانسیون دوبلین اتحادیه اروپا، پناهجویان موظفند درخواست پناهجویی خود را در اولین کشور از این اتحادیه که به آن قدم می گذارند، تنظیم کنند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0