Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

خلخال پایلوت تسهیلاتی بانک سینای استان اردبیل شد

06:22, 2017 نوامبر 14
3 0

سیامک شمسایی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال به خبرنگار ایرنا گفت: خلخال بدلیل معرفی طرح های موفق اقتصادی در حال اجرا در مناطق روستایی و بیشترین استفاده از تسهیلات کم بهره ویژه مناطق کم برخوردار و توسعه نیافته به عنوان پایلوت تسهیلاتی بانک سینای استان اردبیل در سال جاری انتخاب شده است.

وی گفت: با وجود تخصیص یک هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سه استان اردبیل ، آذربایجان شرقی و زنجان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی استان آذربایجان شرقی با 150 میلیارد ریال جذب ، زنجان با 100 میلیارد ریال و استان اردبیل با 60 میلیارد ریال جذب از این تسهیلات به ترتیب بیشترین و کمترین سهم را از تسهیلات در نظر گرفته شده به خود اختصاص داده اند.

او افزود: با توجه به محدودیت زمانی تسهیلات سال جاری و ممنوعیت انتقال تسهیلات سال 96 به سال آینده امکان جذب تسهیلات منظور شده سال جاری در سال 97 امکان پذیر نبوده و استان اردبیل نیز باید همانند سایر استان های کشور نسبت به استفاده از فرصت دریافت تسهیلات برای اجرای طرح های اقتصادی در مناطق روستایی اقدام کند.

همچنین: هوای استان اصفهان باردیگر بارانی می شود

شمسایی با بیان اینکه هدف دولت از ارائه تسهیلات بانکی به مناطق روستایی زمینه سازی برای ایجاد اشتغال و تولید در این مناطق است اظهار کرد: پنج درصد از سود بانکی تسهیلات پرداختی از سوی بانک سینا به مجریان طرح های اقتصادی از سوی دولت و پنج درصد نیز از سوی بنیاد علوی تامین می شود.

وی گفت: در حالی که چهار طرح اقتصادی معرفی شده خلخال برای دریافت 60 میلیارد تسهیلات آماده هستند هیچ یک از 28 طرح ارائه شده از سوی سایر مناطق استان اردبیل و استان های زنجان و آذربایجان شرقی برای دریافت 314میلیارد ریال تسهیلات شرایط دریافت این تسهیلات را ندارند و دفاتر امور روستایی استانداری های سه استان یاد شده باید نسبت به معرفی طرح های جایگزین در مدت 2 هفته اقدام کنند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با تقدیر از همکاری خوب مسوول بانک سینای خلخال در ارائه تسهیلات بانکی به مجریان طرح های اقتصادی مناطق روستایی این شهرستان گفت: در حالی که چهار طرح اقتصادی با ظرفیت اشتغال دهها نفر این تسهیلات را بزودی دریافت می کنند 40 طرح نیز از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان در حال بررسی برای معرفی به بانک سینا هستند.

همچنین: درگیری دوباره میان تروریست‌ها در استان حلب

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0