Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

خیرین ساخت سه مدرسه جدید را در البرز آغاز کردند

10:07, 2018 فوریه 13
5 0

حسن مهرانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: به همت خیرین نیک اندیش در جشن انقلاب امسال از 12 مدرسه خیر ساز با 114 کلاس درس بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه تا کنون حدود 50 درصد فضاهای آموزشی البرز را خیرین نیک اندیش ساخته اند، بیان کرد: در این حرکت معنوی خیرین در ساخت فضاهای آموزشی به خصوص در مناطق کم برخوردار و پرجمعیت از دولت پیشی گرفته اند.

وی تصریح کرد: با توجه به کثرت جمعیت دانش آموزی در البرز که جمعیت دانش آموزانش با جمعیت کل تعداد زیادی از استان های کشور برابری می کند، نیاز به مشارکت بیش از پیش خیرین در امر مقدس مدرسه سازی در این استان داریم.

وی اضافه کرد: امروز به همت خیر گرانمایه حاج سعید کاشانی پور کلنگ ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در محله اصفهانیهای محمد شهر کرج با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولان استانی و منطقه ای به زمین زده شد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز ادامه داد: این مدرسه در زیر بنای 710 متر مربع با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون ریال ساخته می شود.

مهرانی بیان کرد: عملیات ساخت و آماده سازی این مدرسه 7 ماه بطول می انجامد به گونه ای که دانش آموزان در سال تحصیلی آینده می توانند در آن درس بخوانند.

وی گفت: کلنگ ساخت مدرسه خیر ساز در مشگین دشت نیز به همت مهندس میرچی در دهه مهر 96 به زمین زده شد و ساخت یک مدرسه خیر ساز دیگر نیز در روزهای آینده در البرز به زمین زده می شود.

استان البرز با بیش از 459 هزار دانش آموز از نظر برخورداری از فضا های آموزشی در رتبه سی و یکمین استان کشور قرار دارد.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0