Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

دانشگاه گیلان میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان کشور شد

13:08, 2018 اوت 12
9 0
دانشگاه گیلان میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان کشور شد

گزارش روابط عمومی دانشگاه گیلان به خبرگزاری ایرنا، حاکسیت، در اختتامیه چهاردهمین دوره المیپاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در استان فارس، پرچم المپیاد توسط حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز به احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان تحویل داده شد.

بر این اساس، پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تابستان سال 99 با حضور حدود پنج هزار نفر از دانشجویان دختر و پسر سراسر کشور در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

چهاردهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تیر ماه گذشته و مرداد ماه جاری در دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این دوره از رقابت ها در بخش دختران بیش از یکهزار و 700 ورزشکار و در بخش پسران نیز افزون بر دو هزار و 400نفر از دانشگاه های سراسر کشور حضور داشتند.

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در بخش دختران از بیست و هفتم تیر تا پنجم مرداد ماه و در بخش پسران از دهم تا نوزدهم مرداد ماه جاری برگزار شد.

دختران دانشجو در رشته های ورزشی شامل هندبال، والیبال،بسکتبال، بدمینتون،تنیس روی میز، شطرنج،تکواندو، شنا،دو و میدانی، کاراته و تیراندازی و پسران نیز در رشته های فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، تکواندو، شنا، دو و میدانی، جودو، کشتی فرنگی، کشتی آزاد و کاراته با هم رقابت کردند.

بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از 18 هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای بیش از 560 عضو هیات علمی است.

دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای 9 دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.

دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.

همچنین: خوارزمی میزبان دانشگاه های در حال توسعه کشور شد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0