Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

درمان بیش فعالی در کودکان، خوراکی های مفید

00:06, 2017 دسامبر 05
9 0

امروزه، اختلال کم توجهی- بیش‌فعالی (ADHD) در بین کودکان امری شایع است که در روند یادگیری و همچنین ارتباط صحیح با همکلاسی‌ها و اطرافیان اثرات منفی برجای می‌گذارد. دلیل بروز اختلال ذهنی کم توجهی- بیش فعالی (ADHD) کمبود یک یا چند فعالیت شیمیایی لازم در سیستم عصبی است.

اگر این مشکل در دوران کودکی حل و فصل نشود، در دوران بزرگسالی حادتر شده و زندگی شخصی و حرفه ای شخص را به خطر می اندازد. امروزه، محققاق ابعاد مختلف این اختلال را به طور کامل شناخته و راه حل های موثری برای برطرف کردن آن توصیه می کنند.

هم ماهی و هم روغن آن سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشند که یک ماده مغذی است و برای پیشرفت قوه شناختی کودکان ضروری است. سعی کنید در رژیم غذایی آنها حتما مصرف ماهی را بگنجانید.

مصرف آب به جای نوشابه های گازدار، شیر و یا آب میوه در بهبود رفتاری و ذهنی کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی-بیش فعالی موثرتر است.

گنجاندن تخم کتان و یا روغن آن در رژیم غذایی کودکان می تواند تاثیر مثبتی در کنترل و کاهش علائم ناشی از اختلال ADHD بگذارد.

مصرف جوی دوسر باعث آرامش ذهن و اعصاب می شود؛ در نتیجه، می تواند به کودکانی که مبتلا به اختلال ADHD هستند، کمک کند.

گیاه جینسینگ باعث افزایش قدرت دفاعی و سیستمی بدن شده و بی حالی و همچنین استرس را از بدن خارج می کند. در ضمن، این گیاه در افزایش میل و رغبت و همچنین قدرت اعتماد به نفس بسیار موثر بوده و در کنترل اختلال ADHD موثر می باشد.

هر قدر مصرف شکر را در برنامه غذایی روزانه کمتر کنید، سطح ترشح انسولین در خون کاهش پیدا کرده و در نتیجه، از شدت علائم اختلال ADHD کاسته می شود.

بور ماده ای است که برای کارکرد عادی مغز و سیستم اعصاب مرکزی ضروری است. بنابراین، مصرف مواد غذایی حاوی بور مثل نخود و لوبیا، بادام، گردو، موز، آواکادو، انواع سبزیجات، کلم بروکلی، پرتقال، انگور قرمز و یا آلو بخارا می تواند باعث بهبود اختلال ADHD شود.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0