Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

دمای هوا در خوزستان کاهش می یابد

08:57, 2017 ژوئیه 13
6 0
دمای هوا در خوزستان کاهش می یابد

اهواز-ایرنا- مدیرکل هواشناسی خوزستان از روند کاهش دما در روزهای پنجشنبه و جمعه و افزایش دما و رطوبت هوا از روز یکشنبه هفته آینده در بیشتر شهرهای استان و وقوع پدیده گرد و غبار محلی در برخی شهرستان ها خبر داد.

کوروش بهادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درخصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد:از روز چهارشنبه روند کاهش دما را در شهرستان اهواز شاهد بودیم و دمای هوا از 51 درجه به 47 درجه کاهش یافت.

وی افزود: همچنین صبح پنجشنبه دمای هوا درمرکز استان 30 درجه بود که این میزان نسبت به صبح چهارشنبه شش درجه کاهش داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: روزچهارشنبه شهرستان ماهشهر با 51 درجه گرمترین نقطه استان بود اما در روز پنجشنبه در این شهرستان و بیشتر نقاط استان با دمای 49 و 50 درجه مواجه بودیم که این نشان از کاهش دما در بیشتر شهرستان ها دارد.

وی بیان کرد: همچنین دمای هوا در شهرستان ماهشهر در روز چهارشنبه به 57 درجه رسید اما از روز پنجشنبه با کاهش دمای هوا در شهرهای استان مواجه خواهیم بود.

بهادری تصریح کرد: وزش باد قابل ملاحضه ای را نیز در شهرهای مرزی و ساحلی استان مانند اهواز، هندیجان در روز پنجشنبه بخصوص در بعداز ظهر شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: وزش باد در برخی از شهرستان ها همراه با گرد و غبار محلی از سوی کانون های داخلی همراه است که شعاع دید را تا سه کیلومتر کاهش می دهد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در بیشتر نقاط استان دمای هوا از روز یکشنبه افزایش می یابد و در نوار ساحلی استان شاهد پدیده شرجی و رطوبت بالا خواهیم بود.

وی بیان کرد: باوزش باد از سوی شمال غربی استان کانون های گرد و خاک داخلی فعال شده و در برخی از شهرستان ها نظیر دشت آزادگان، ماهشهر و شادگان در روز پنجشنبه شاهد پدیده گرد و غبار محلی خواهیم بود.

در روز چهارشنبه شوش ، آبادان و گتوند با 52 درجه سانتیگراد گرمترین نقاط خوزستان بودند.

همچنین: دمای هوای گلستان ۶ درجه کاهش یافت

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0