Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

دولت می‌تواند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد

07:54, 2018 مه 18
7 0

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از فارس، محمد حسینی در خصوص اینکه آیا در بودجه سال 97 امکان افزایش قیمت حامل‌های انرژی مانند بنزین وجود دارد، اظهار داشت: در بودجه پیش‌بینی برای این موضوع نشده است. در برنامه ششم توسعه، دولت می‌تواند حامل‌های انرژی را طبق قانون افزایش دهد و برای اجرایی کردن آن نیاز به قانون دیگری ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اینکه آیا نیازی به پیش‌بینی و مشخص بودن مصارف ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی وجود دارد، گفت: اگر درآمدی از این محل حاصل شود باید مصارف و هزینه‌کرد آن مشخص باشد و یا اینکه از قبل در قانون پیش‌بینی شده باشد.

این نماینده مجلس افزود: دولت اگر بخواهد بر مبنای برنامه ششم توسعه قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد، برای مصارف آن نیاز به اصلاحیه بودجه دارد.

حسینی با تأکید بر اینکه در لایحه بودجه 97 دولت قصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی را داشت، تصریح کرد:‌ این موضوع به دلیل ابعاد و آثار اقتصادی و اجتماعی آن در مجلس رأی نیاورد و حذف شد.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود رقم درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در تبصره 14 قانون بودجه 97 محاسبه شده، بیان داشت: آنچه در تبصره 14 بودجه وجود دارد،‌ میزان درآمد ناشی از مصرف کنونی در کشور و به معنای افزایش قیمت‌های حامل‌ها نیست.

دولت در لایحه بودجه 97 در تبصره 18 خواهان افزایش حامل‌های انرژی شده بود تا از محل آن بتواند اشتغال ایجاد کند، اما در مجلس با مخالفت نمایندگان روبه‌رو و درنهایت از بودجه حذف شد.

همچنین برخی اخبار تایید نشده حکایت از تشکیل کارگروه به منظور افزایش قیمت حامل‌های انرژی به خصوص بنزین دارد که در مرحله کارشناسی است.

همچنین: افزایش قیمت نفت در واکنش به تحریم های نفتی ایران

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0