Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

راه و شهرسازی خراسان شمالی زمین توسعه روستاها را واگذار کند

03:47, 2018 اوت 12
9 0
راه و شهرسازی خراسان شمالی زمین توسعه روستاها را واگذار کند

به گزارش ایرنا، علی محمدی روز یکشنبه با حضور در دفتر ایرنای خراسان شمالی اظهار داشت: درخواست واگذاری زمین برای سمت توسعه روستاهای حریم شهرها، به راه و شهرسازی استان داده شده اما تا کنون زمینی تحویل نشده است.

وی با بیان اینکه تامین زمین سمت توسعه روستاهای حریم شهر باید توسط راه و شهرسازی واگذار شود افزود: کمبود زمین در روستاها سبب افزایش مشکل ساخت و سازهای غیرمجاز و غیراصولی در این مناطق می شود.

محمدی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه برای توسعه روستاها، اقدامات بسیار خوبی توسط نظام جمهوری اسلامی انجام و خدمات گسترده ای به اهالی روستاها داده شده است گفت: رویکرد ما در خدمات رسانی، کمک به ماندگاری روستاییان در روستاها است.

وی در باره اقدامات انجام شده برای کمک به خسارت دیدگان از زلزله اردیبهشت ماه پارسال اظهار داشت: در سالروز این زمین لرزه، هشت هزار و 800 واحد به مرحله افتتاح رسیده بود و اکنون این رقم به 11 هزار واحد رسیده است.

محمدی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از واحدهای مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شده است گفت: تا سال 1405 مقرر است 75 درصد از واحدهای مسکونی در روستاهای سطح کشور مقاوم سازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه در سطح کشور 40 درصد از واحدهای مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده است گفت: در این استان 103 هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که بیش از نیمی از این واحدها مقاوم سازی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه مشکل واگذاری زمین برای سمت توسعه روستاهای حریم شهر همچنان حل نشده است گفت: این درخواست بارها به اداره کل راه و شهرسازی منتقل شده اما تاکنون زمینی واگذار نشده است.

علی‌اکبر صابری اظهار داشت: بیشترین مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن روستایی در روستاهای حریم شهر بجنورد، شیروان و اسفراین است.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که حدود نیمی از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0