Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

رسانه اسپانیایی: روحانی درپی جذب سرمایه خارجی ایرانیان است

05:41, 2018 ژوئیه 07
10 0
رسانه اسپانیایی: روحانی درپی جذب سرمایه خارجی ایرانیان است

به گزارش روز شنبه ایرنا، در پایگاه اینترنتی این روزنامه آمده است: همزمان با تهدیدهای دولت دونالد ترامپ علیه تهران، رئیس جمهوری ایران در پی هدف حل مشکلاتی است که مانعی برای بازگشت شماری از ایرانیان می شود.

این روزنامه به نقل از سخنان روحانی نوشت: «قاضی ها می‌ توانند اعتماد عمومی‌ را افزایش دهند. حدود شش میلیون ایرانی در خارج زندگی‌ می‌ کنند و بسیاری از آنها سرمایه های بزرگی‌ دارند که اگر ببینند وضعیت داخلی‌ امن است، می‌ توانند سرمایه خود را به داخل کشور انتقال دهند.

ال دیاریو ادامه داد که روحانی در نشست قوه قضاییه تاکید کرد، دست کم می‌ شود اقداماتی را پیش گرفت تا این افراد، بدون هیچ مشکلی‌ به دیدار خانواده های خود بیایند و بازگردند.

رسانه اسپانیایی افزود: پس از سرنگونی آخرین شاه ایران در سال 1979، بسیاری از ایرانیان که سابقه مشارکت در امور سیاسی داشتند یا نداشتند از این کشور رفتند که بین آنان کارآفرینان بزرگی‌ نیز بودند.

ال دیاریو در پایان نوشت: روحانی می‌ خواهد این نشانه را معکوس کند. به عقیده رئیس جمهوری ایران دادن تضمین به ایرانیان مقیم خارج برای بازگشت کمکی به مقابله با تبلیغات و جنگ روانی‌ آمریکا است. وی همچنین از ارتقای گردشگری حمایت کرد و گفت که اگر این حدود شش میلیون ایرانی بدون مشکلات دو بار در سال به کشور سفر کنند و بازگردند، جریان خوبی‌ از پول و اشتغال زیاد ایجاد خواهد شد.

همچنین: گلستان آماده جذب سرمایه گذاری های خارجی است

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0