Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

ساخت مبدل برق دستگاه الکترونیکی در پژوهشگاه مواد و انرژی

12:41, 2019 ژانویه 13
54 0
ساخت مبدل برق دستگاه الکترونیکی در پژوهشگاه مواد و انرژی

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از پژوهشگاه مواد و انرژی، این محصول که در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی امسال؛ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، رونمایی شد در مرحله نیمه صنعتی تولید شده است.اینورتر(Inverter) یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند.

دکتر فرهاد براتی مجری این طرح با اشاره به اهمیت به کارگیری اینورترهای متصل به شبکه در کشور گفت: اینورترهای متصل به شبکه، پل ارتباطی مولدهای برق تجدیدپذیر اعم از بادی و خورشیدی و شبکه برق سراسری هستند و با بروز بحران های زیست محیطی، در کشور ما لزوم بهره گیری از مولدهای برق تجدیدپذیر به منظور تامین بخشی از نیاز شبکه برق سراسری روز به روز نمایان تر می شود.

وی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی با داشتن پیشینه طولانی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، و با پیش بینی نیازهای این صنعت در آینده، از بهمن ماه سال 1393، طراحی و ساخت اینورتر متصل به شبکه را در دستور کار و مورد حمایت قرار داد.

دکتر براتی اظهار داشت: در بهمن ماه 1396 یک نمونه آزمایشگاهی 5 کیلو وات از این دستگاه ساخته و تست گردید و در ادامه، یک نمونه نیمه صنعتی 10 کیلو وات نیز ساخته شد.

گفتنی است، اینورترهای متصل به شبکه مورد استفاده در بازار ایران، همگی وارداتی هستند و محصول ارائه شده نمونه مشابه ساخت داخلی ندارد.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0