Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

ساعت خواب کودک، چطور تنظیمی مناسبه؟

01:31, 2018 ژانویه 14
13 0

باید بدانیم در این مرحله سنی خاص، برنامه منظم خواب ، ممکن است شامل مراحل پوشیدن لباس خواب، مسواک زدن دندان های کودک و خواندن قصه جذابی برای او باشد. همچنین ممکن است برنامه منظم خواب از نظر شما شامل حمام کردن، داستان گفتن، نوشیدن یک لیوان آب و گفتن داستان دیگری باشد.

اگر برنامه منظم خواب از الگویی طبیعی و مستحکم پیروی کند، ساعت بدن کودک به سرعت خود را با آن برنامه سازگـار می سازد.

درست قبل از ساعت خواب، توجه کودکتان را به این مسأله جلب کنید که روز در حال تمام شدن است. ممکن است کودک شما هنوز برای قضاوت خیلی کوچک باشد. بنا بر این به طور مثال اگر بگویید ۵ دقیقه بیشتر به زمان خواب نمانده، احتمالا برایش قابل درک نخواهد بود. در عوض با ربط دادن موارد گوناگون به یکدیگر، می توانید زمان را به کودکتان بیاموزید. برای شروع اولین قسمت از برنامه منظم خواب ، اسباب بازی ها را جمع کنید، و به این ترتیب برنامه منظمتان را با علامتی که حاکی از تمام شدن روز باشد شروع می کنید.

برخی از والدین، نزدیک شدن به زمان خواب را با استفاده از زنگ ساعت گاز آشپزخانه نشان می دهند. به این ترتیب کودک یاد می گیرد که صدای زنگ به معنی زمان خواب است. از آنجا که کودک می داند شما نمی توانید با گاز و دستگاه هایی از این قبیل بحث کنید، متعاقباً به شی سوم شخص اجازه داده می شود تا زمان را اعلام کرده و میل به اعتراض را کاهش دهد.

تنقلات سبکی که شامل پروتئین و کربوهیدرات است، مانند تکه کوچکی پنیر و کمی نان گندم، باعث خواب شده و کمک می کند تا کودک، تمام شب را بخوابد. کربوهیدرات، باعث خواب آلودگی شده و پروتئین، مقدار قند خون را تا زمان صبحانه ثابت نگه می دارد. حتماً بعد از خوردن نان و پنیر، دندان های کودک را مسواک بزنید.

با افزایش تدریجی دمای بدن کودکتان، او را آماده خوابیدن کنید. همچنین بازی با اسباب بازی هایش در حمام به او آرامــــش می دهد.

خواندن داستان برای کودک نوپایتان، برنامه فوق العاده آرامش بخشی است. به خصوص اگر داستان مورد علاقه اش را انتخاب کرده باشید، مانند داستان شنگول و منگول. توجه داشته باشید که کودک شما، با بزرگتر شدن، داستان های بیشتر و متنوع تری از شما می خواهد.

خرس اسباب بازی یا عروسک مورد علاقه اش، باعث راحتی و آرامش، هنگام خوابیدن می شود.

اگر کودک شما هنگام خوابیدن نیاز به شیشه دارد اطمینان حاصل کنید که درون شیشه فقط آب است. شیر، غذای کمکی، یا آب میوه اطراف دندان های کودک جمع شده و باعث کرم خوردگی دندان حتی در نوزادان می شود.

همچنین: برنامه اختصاصی برای یک سرخپوش در تمرین امروز

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0