Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

سطح اعتماد عمومی به پلیس در روسیه کاهش یافته است

12:19, 2018 نوامبر 10
8 0
سطح اعتماد عمومی به پلیس در روسیه کاهش یافته است

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی را مرکز سنجش افکارعمومی روسیه (وسیوم) برگزار کرده و نتایج آن را به مناسبت روز پلیس امروز (شنبه) در سایت اینترنتی خود منتشر کرده است.

بر اساس این نظرسنجی، در زمان حاضر بیش از نیمی از مردم روسیه نسبت به پلیس این کشور اعتماد لازم را دارند، اما این در حالی است که شاخص مذکور نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط وسیوم حاکی از آن است که سطح اعتماد عمومی به پلیس روسیه در زمان حاضر 57 است ضمن اینکه سطح اعتماد به پلیس راهنمایی و رانندگی 65 درصد، پاسگاه های انتظامی 63 درصد، بازرسان منطقه ای 61 درصد و افسران بخش تحقیقات جنایی 58 درصد است.

بر اساس نتایج نظرسنجی وسیوم، شهروندان روسیه از فعالیت پلیس در زمان برگزاری جام جهانی فوتبال (در تابستان گذشته) رضایت دارند و 45 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که فعالیت پلیس را در این برهه زمانی مثبت ارزیابی می کنند.

آن دسته از افرادی که شاهد فعالیت پلیس در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه بودند، معتقد هستند که کارکنان پلیس با مردم رفتار دوستانه ای داشتند.

میزان ارزیابی این افراد از رفتار مناسب کارکنان پلیس نسبت به شهروندان روسیه 52 درصد و نسبت به افراد خارجی 70 درصد بوده است.

با این وجود، مقایسه نتایج این پژوهش با سال گذشته بیانگر این است که سطح اعتماد مردم روسیه به پلیس این کشور کاهش یافته است چرا که شاخص کلی در سال گذشته 67 درصد بوده است.

گفتنی است، این شاخص چند سال پیش بسیار پائین تر بود به طوری که در سال 2005میلادی 37 درصد و در سال 2016 نیز به 45 درصد رسیده بود.

تازه ترین نظرسنجی مرکز افکار سنجش افکار عمومی روسیه ماه جاری از طریق پرسش و گفت و گوی تلفنی برگزار شده است و در آن 1600 نفر شرکت داشتند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0