Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

سنت هاي جالب ماه مبارک رمضان در سراسر جهان

12:58, 2017 مه 30
56 0

سنت هاي جالب ماه مبارک رمضان در سراسر جهان ماه رمضان در تمام جهان نوید بخش عبادت و بندگی برای مسلمانان هست که با روزه گرفتن و عبادت نزد خداوند بزرگ طلب رحمت میکنند. رمضان نهمین ماه تقویم اسلامی هست که مسلمانان به منظور بزرگداشت اولین نزول قرآن به حضرت محمد «ص» این ماه را روزه […]

ماه رمضان در تمام جهان نوید بخش عبادت و بندگی برای مسلمانان هست که با روزه گرفتن و عبادت نزد خداوند بزرگ طلب رحمت میکنند. رمضان نهمین ماه تقویم اسلامی هست که مسلمانان به منظور بزرگداشت اولین نزول قرآن به حضرت محمد «ص» این ماه را روزه میگیرند. به علاوه رمضان زمانی برای شکرگزاری، کمک به نیازمندان و قرب الهی هست.

این ماه که به ماه میهمانی خدا مشهور هست سنت هاي خاص خودش را دارد که در اینجا با چندین مشابه از زیباترین سنت هاي ماه رمضان در سراسر جهان آشنا می‌شویم.

با شروع ماه مبارک رمضان مسلمانان هنگام احوالپرسی آغاز ماه رمضان را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

رمضان با عبادت شروع و با عبادت به اتمام میرسد. مسلمانان در طول ماه رمضان به مسجد میروند و از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب غذا نمیخورند.

مردم در این ماه از گناهانی مانند طمع، شهوت، عصبانیت، غیبت و… دوری می‌کنند. و در پایان ۲٫۵ درصد از تمام دارایی هاي خود را وقف نیازمندان میکنند.

به اعتقاد مسلمانان در شب لیله القدر که مقدس ترین شب سال هست تاثیر دعا هزاران بار قوی تر از روزهای دیگر سال هست.

فانوس هاي رمضان یکی از زیباترین مناظر زیبا در مصر میباشند. این سنت از زمان خلافت فاطمی در مصر سرچشمه گرفته و تا کنون ادامه دارد.

همچنین: شعبان ماه خانه تکانی دل و استقبال از ماه مبارک رمضان است/ثواب توبه و آشتی در ماه شعبان

منبع: iranstyle.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0