Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

سه شب متوالی با نامداران شعر ایران

10:07, 2018 فوریه 13
5 0

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان؛ در آستانه برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، ششمین دوره متمرکز آموزشی شعر «کلک خیال» به مدت سه روز در تهران برگزار می‌شود.

مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر ضمن اعلام این خبر در نشست خبری، جزئیات این برنامه را تشریح کرد.

وی گفت: بنا داریم در روزهای 25 الی 27 بهمن ماه، دوره آموزشی کلک خیال را با حضور بیش از 80 شاعر جوان از سراسر کشور برگزار کنیم که برخی از اعضای فعال پایگاه نقد شعر هم در این دوره حضور خواهند داشت.

قزلی در ادامه افزود: در طول این سه روز، قرار است علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید حوزه شعر و منتقدان پایگاه نقد شعر در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه، شاعران جوان از فرصت حضور در سه محفل شبانه شعرخوانی شاعران صاحب‌نام کشور نیز بهره مند خواهند شد.

قزلی در تشریح محافل سه‌گانه بنیاد با حضور بیش از60 شاعر نامدار کشور گفت: دبیرخانه دوازدهمین جشنواره شعر فجر با برگزاری سه محفل شعری در سه شب پیاپی به دنبال رونق‌بخشی فضای شعرخوانی این رویداد ادبی است.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برگزاری محافل یاد شده، خاطرنشان کرد: بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به عنوان متولی برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر طی چهار دوره اخیر، علاوه بر مسئولیت داوری و انتخاب بهترین آثار حوزه شعر و اعلام برگزیدگان این بخش جشنواره، هر سال با برگزاری محافل شعرخوانی در اقصی نقاط کشور، پیگیر رونق شعر و ادبیات خلاقه بین علاقه مندان این هنر دیرپا بوده و هست. در این بین نیز با توجه به تمرکز اغلب شاعران کشور در پایتخت، هر سال نیز سه یا چهار محفل شعری در تهران برگزار کرده است.

دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر افزود: امسال نیز این برنامه را در سه شب متوالی در «تالار محراب تهران» با حضور بیش از 60 شاعر صاحب‌نام کشور برگزار خواهیم کرد. در این جا هم جا دارد از مدیریت محترم این مجموعه فرهنگی و نیز مدیریت محترم انجمن هنرهای نمایشی ایران برای همکاری در برگزاری این رویداد شعری سپاسگزاری کنم.

گفتنی است؛ تا پیش از این، پنج دوره آموزش شعر «کلک خیال» در شهرهای تهران و قم برگزار شده است.

همچنین: جشنواره بین المللی شعر سپید عربی اروند در آبادان آغاز شد

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0