Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

سوپرمن در مجلس و متلک جدید خیابانی!

03:58, 2016 فوریه 17
62 7

طنز و کاریکاتور > طنز - شهرام شکیبا در ستون طنز روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت:

آرام‌آرام به روزهای تبلیغات انتخاباتی نزدیک می‌شویم و عن‌قریب تفریحات سالم جدیدی برای مردم شکل می‌گیرد. نامزدها می‌آیند و حرف‌هایی می‌زنند که علاوه‌بر موجبات سرگرمی مردم، موجب رونق کشاورزی هم خواهد شد، چراکه بعضی‌هایشان حرف‌هایی می‌زنند که صیفی‌جات روی سر مستمع می‌رویاند.

بعضی‌ها وعــده‌های شگفت‌انگیــزی می‌دهند که انگار 200، 300 نفری با هم قرار است رئیس‌جمهور شوند. فقط خدا کند مردم هوشیار باشند و گمان نکنند قرار است سوپرمن، اسپایدرمن، بتمن، هالک و ... بروند مجلس و فی‌الفور همه مشکلات را حل کنند و غول را بفرستند پی لحیم‌کار حرفه‌ای!

به جان خودم من آدم چسب و گیرنده (!) و بدقلقی نیستم که گیر بدهم به یک موضوع و ول‌کن ماجرا نباشم.

بالاخص وقتی سوژه‌ام کسی باشد که سلام‌وعلیک مختصری هم با او دارم. چه می‌شود کرد. آقای دکتر حدادعادل سخنگو شده است. «سخنگو» هم که رسمش از اسمش پیداست. قرار نیست کاری انجام بدهد و فقط باید سخن بگوید. همین حرف‌زدن خودش کار مهمی است، آن‌هم توی مملکت ما که هرچه کم داشته باشد، سخنگو کم ندارد و جناب حداد هم حسابی گذاشته پشت این سِمَت جدیدش و راه‌به‌راه سخن می‌گوید، پس طبیعی است که بشود سوژه دائمی «کاسه چهل‌کلید» اینجانب!

- منظور ایشان البته این نیست که انصراف اصول‌گرایان خارج از لیست به‌نفع خداوند متعال است و فقط کمی جابه‌جا گفته‌اند. خواسته‌اند قسم بدهند جماعت را بلکه کنار بروند.

منظورشان هم همان «توروخدا بروید» است. منتها خواسته‌اند خیلی به چشم نیابد که کار به قسم‌خوردن کشیده. هرچه باشد برای سخنگو اُفت دارد قسم بدهد.

جالب است بعضی‌ها هنوز امیدوارند رأی بیاورند و نگران شکسته‌شدن آرایشان هستند!

اگر جماعتی که در لیست نیامده‌اند، آن‌قدر رأی دارند که ممکن است به شکل منفرد رأی ائتلاف را بشکنند، پس چرا توی لیست نیستند؟ اگر هم رأی ندارند که سالبه به انتفای موضوع است. مگر اینکه جناب سخنگو ادای رأی‌دارها را درآورده باشد!

- این دوستان اصول‌گرا هم کلا جالبند و ایستاده‌‌اند که ایستاده‌اند و هیچ‌رقم هم راضی نمی‌شوند؛ اخلاق اصول‌گرایی است دیگر!

حدادعادل: «مجلس فقط جای خدمت به انقلاب نیست و اگر کسی به هر دلیلی ازجمله محدودبودن ظرفیت اسمش در فهرست قرار ندارد، می‌تواند در جاهای دیگر به انقلاب خدمت کند.

بعد آن‌هم درصورتی‌که به احتمال زیاد همه دوستان در کنار هم و یک‌جا در جای دیگری غیر از مجلس خدمت می‌کنند. چه آنها که توی لیست هستند و چه آنها که نیستند!

منبع: khabaronline.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 7
ایرانیان

04:01, 2016 فوریه 17

برای جماعتی که تماماً عزم خود را جزم کرده اند برای خدمت به مردم و تکرار مجلس قبل، نمی توان انصراف را حتی تصور کرد، ما که در ائتلاف اصولگرایان سبد رای نیافتیم، امیدواریم با حضور پر رنگ تائید صلاحیت شدگان اصولگر اصولاً کسی به فکر انصراف نیفتد تا بتوان مجلسی مانند مجالس هشتم و نهم در دهمین دوره فراهم نمود، ضمن اینکه تکثر کاندیدا انتخابات رو پرشورتر و دست مردم را در انتخاب بازتر خواهد گذاشت. پس تو رو خدا هیچ کس انصراف ندهد

بی نام

03:59, 2016 فوریه 17

پسر خطاب به دختر: ببین دخترخانوم یا شمارتو بهم می‌دی یا منم لج می‌کنم هفت اسفند می‌رم از سر تا ته به لیست «ائتلاف اصول‌گراها» رأی می‌دم؛ دیگه خود دانی خوشم نیامد از این قسمت خرابش کردی

آرمین

03:59, 2016 فوریه 17

بابا تورو خدا انصراف بدیدعالی بود.زیاد خندیدیم البته از قسم دادن و من بمیرم و تو بمیری شروع میشه اگ گوش نکردی به طرز خیلی دیپلماتیک میکننت تو گونی حالا خود دانی

دکتر یوسف

03:59, 2016 فوریه 17

من با یک شام به کاندیدای مورد نظر رای می دم چون فقط همین شامه که برام می مونه بقیه اش وعده و وعیده

محمد

03:58, 2016 فوریه 17

راست میگی به خدا هر قدر که ما افتراق داریم شما خیالتان راحت اشتراک دارید و همین هم باعث شده از این حرفها بزنید.

یوسف

03:58, 2016 فوریه 17

شهرام جام خوشحالم میبینمت آقا کجایی؟ مثل همیشه 20

بی نام

03:58, 2016 فوریه 17

به شدت بی مزه