Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

«شب موسیقیایی» شبکه 4 با نادر مشایخی و مهیار علیزاده

11:52, 2019 ژانویه 13
54 0
«شب موسیقیایی» شبکه 4 با نادر مشایخی و مهیار علیزاده

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، رضا مهدوی مجری کارشناس «شب موسیقی» امشب 23 دی ماه در خصوص «موسیقی متعالی» با نادر مشایخی آهنگساز، رهبر ارکستر و مدرس دانشگاه و مهیار علیزاده آهنگساز به گفتگو می پردازد.

به هر میزان که هدف متعالی تر باشد، خروجی اثر و هنر، ارزشمندتر و ماناتر می شود . بسیاری از اندیشمندان و عارفان اسلامی معتقدند موسیقی می تواند ابزاری برای تعالی روح انسان بشود.

این سوال مطرح است که تعالی بخش بودن موسیقی بیشتر مربوط به شنونده ای است که تهذیب یافته است یا آهنگساز و نوازندهای که موسیقی را از روی خلوص نیت اجرا می کند؟ چه ویژگی در موسیقی وجود دارد که یک ارکستر صدنفری سمفونیک که اثری از آهنگسازی مانند مالر را اجرا می کند می تواند روح را به پرواز دربیاورد و از طرف دیگر نوای یک تکنواز محلی مانند یک دوتار نواز خراسانی نیز به نوعی دیگر روح را به پرواز درمی آورد؟ در حالی که ابزار دست این دو هنرمند بسیارمتفاوت است.

«شب موسیقی» قصد دارد تا امشب در میزبانی از این دو آهنگساز به این سوالات پاسخ دهد.

پخش چهار قطعه موسیقی از میهمانان برنامه، پخش قطعه ای از استاد فضل الله توکل آهنگساز و نوازندهٔ سنتور، آیتم «چهل سالگی» با موضوع چهار مضراب بعد از انقلاب از دیگر بخش های برنامه امشب «شب موسیقی» است.

«شب موسیقی» به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، یک شنبه شب ها ساعت 23 به صورت زنده، از شبکه چهار سیما پخش می شود.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0