Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

شیراز؛ میزبان اجلاس دبیران کل آیسسکو

13:27, 2018 نوامبر 10
8 0

به گزارش روز شنبه خبرنگار اعزامی گروه دانشگاه ایرنا به شیراز ،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این اجلاس با هما‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هنگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صورت گرفته شده توسط کمیسیون ملی آیسسکو در ایران و همکاری دفتر منطقه‌ای آیسسکو در تهران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز برگزار می‌‌‌‌‌‌‌شود که اقدامی اثر گذار در راستای بین‌المللی سازی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام است‌‌.

از نگاه آیسسکو(سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی) همچنین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، این اجلاس زمینه ساز سیاستگذاری‌های صحیح علمی و همکاری ثمربخش آتی میان دانشگاه‌ها و دانشمندان در کشورهای عضو کنفرانس اسلامی است.

اجلاس آیسسکو همچنین نقش مهمی در ارتقای کیفیت تحقیق و ایجاد یک شبکه پیوسته علمی در سطح کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی مهم ارزیابی ایفا می کند.اجلاس آیسسکو با پیشنهاد اولیه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تصویب شد.

نشست دو روزه آیسسکو ، یکی از بزرگترین گردهمایی برگزار شده در بعد بین‌المللی در طی سال‌های اخیر در استان فارس محسوب می‌‌‌‌‌‌‌شود.

این نشست در راستای افزایش دستیابی سطح دانش و ظرفیت دانشگاه‌ها به همکاری با دانشگاه‌های کشورهای عضو برپا می شود.

همچنین، تشویق دانشگاه های داخل برای تبادل تجارب ، اطلاعات و برنامه‌ها در زمینه‌های آموزشی، علمی و فناوری، حمایت و ارتقای سطح پژوهش علمی در راستای نیاز دانشگاه‌های کشورهای عضو آیسسکو از دیگر اهداف برگزاری اجلاس آیسسکو در شیراز است.

با توجه به هدف ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) در زمینه سازی سیاستگذاری های علمی، می توان این اجلاس را پلی برای دریافت بورسیه های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی پژوهشگران در راستای افزایش مشارکت های بین المللی دانست.

در این اجلاس، نمایندگان آیسسکو از 40 کشور اسلامی به همراه وزیر آموزش و پرورش حضور می یابند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0