Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

طرح ایمن سازی غیرسازه ای در قزوین آغاز شد

08:58, 2019 ژانویه 13
17 0
طرح ایمن سازی غیرسازه ای در قزوین آغاز شد

قدرت الله مهدیخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساکنان منزل و افرادی که در محل کار خود قرار دارند هنگام وقوع زلزله یا هر نوع حادثه غیرمترقبه با اتفاقاتی نظیر سقوط اجسام محیط پیرامونی مانند یخچال، تلویزیون، کتابخانه، تابلوهای روی دیوار و سایر وسایل موجود برروی آنها روبرو می شوند که بخشی از آسیب دیدگی ها را شامل می شود.

وی ادامه داد: با پیشگیری های بسیار ساده می توان ضمن ایمن سازی وسایل موجود، افراد و ساکنان محل را هنگام وقوع چنین حوادثی ایمن نگاه داشت.

به گفته وی، در این طرح اجسامی که احتمال سقوط آنها در زلزله پیش بینی می شود با استفاده از پیچ و رول پلاک وسایل و تجهیزات موجود به شکلی که به نمای داخل ساختمان ها نیز آسیب وارد نیاورد، ایمن سازی خواهند شد.

مهدیخانی با اشاره به اینکه چنین موضوعاتی طی دهه های گذشته واحدی را در سازمان ملل به خود اختصاص داده که ابلاغیه آن نیز به وزارت کشور ارسال شده است، تاکید کرد: طرح ایمن سازی غیرسازه ای از سوی این مدیریت برای نخستین مرتبه در استان به مورد اجرا گذاشته شده و امیدواریم در آینده نه چندان دور نیز مورد استقبال آحاد جامعه قرار بگیرد.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0