Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

طرح های نیمه تمام با استفاده از توان بخش خصوصی تکمیل می شود

06:04, 2018 اوت 12
8 0
طرح های نیمه تمام با استفاده از توان بخش خصوصی تکمیل می شود

به گزارش ایرنا، جواد رحمتی روز یکشنبه در بازدید از طرح های عمرانی نیمه تمام شهرستان عجب شیر افزود: باید زمینه حضور بخش خصوصی در طرح های بزرگ را فراهم و از توان آنها در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام استفاده کنیم.

وی گفت: استفاده از توان بخش خصوصی در توسعه شهرها مورد تاکید بوده و خوشبختانه در سال های اخیر رویکرد مناسبی در این زمینه اتخاذ شده است.

وی نبود اعتبار کافی برای اجرای طرح های نیمه تمام را مشکل اصلی این طرح ها عنوان کرد افزود: بسیاری از این طرح ها از جمله ساخت بیمارستان جدید عجب شیر، پایاب سد قلعه چای و کنار گذر غربی این شهرستان متوقف شده است.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید بر تسریع در اجرای طرح پایاب سد قلعه چای تاکید کرد و گفت: 17 کیلومتر از شبکه پایاب این سد لوله گذاری شده که امیدواریم با اجرای این پایاب ها مشکل آب شهرستان به حداقل برسد.

علی جلیلی همچنین خواستار تسریع در اجرای کنارگذر غربی عجب شیر شد و افزود: تکمیل این طرح موجب کاهش میزان تصادفات می شود.

وی ادامه داد: این طرح که در سال 86 وارد مرحله اجرایی شده و قرار بود در سال 88 به بهره برداری برسد به دلیل کمبود اعتبار و عدم تملک بلاتکلیف مانده است.

وی افزود: اگر اعتبارات اجرای این طرح به صورت قطره ای تزریق شود به طور حتم تا چند سال آینده نیز این طرح تکمیل نخواهد شد.

فرماندار عجب شیر نیز با انتقاد از کیفیت نامطلوب خدمات بیمارستان فعلی، خواستار تسریع در ساخت بیمارستان جدید 82 تختخوابی این شهرستان شد.

عادل اصغر پور افزود: تکمیل و راه ‌اندازی بیمارستان جدید یک ضرورت و مطالبه عمومی است و مسئولان راه و شهرسازی باید علت کندی اجرای این طرح را مشخص کرده و پاسخگوی مردم باشند.

وی خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی های شبکه بهداشت و درمان، تجهیز بیمارستان جدید با 200 میلیارد ریال انجام می شود و شامل بخش های تخصصی داخلی زنان و زایمان، مراقبت های ویژه، کلینیک های فوق تخصصی، آزمایشگاه ها، بخش نوزادان و کودکان و درمانگاه های تخصصی است.

شهرستان عجبشیر دارای دو بخش به نام ‌های مرکزی شامل دهستان‌ های دیزجرود غربی و خضرلو و قلعه‌چای شامل دهستان ‌های دیزجرود شرقی و کوهستان و دو نقطه شهری به نام‌ های عجبشیر و جوان قلعه و 49 آبادی است.

این شهرستان با حدود 71 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

همچنین: سارق ساختمان های نیمه کاره در قم دستگیر شد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0