Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

عملیات نوسازی 1200 مدرسه استان تهران آغاز شد

14:12, 2018 اوت 12
6 0
عملیات نوسازی 1200 مدرسه استان تهران آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلسه بررسی آخرین وضعیت مدارس فرسوده در کلانشهر تهران و سایر شهرستان های استان عصر امروز (یکشنبه) به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران و همچنین محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و جمعی از مدیران آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه استاندار تهران اعلام کرد که 14 هزار و 500 کلاس درس در سطح استان نیاز به مقاوم سازی دارد که از این میزان 9 هزار و 500 کلاس در شهر تهران وجود دارد.

محمد حسین مقیمی ادامه داد: در شهر تهران 7 هزار کلاس درس فرسوده و نا ایمن وجود دارد که باید این کلاس های درس حتما تخریب و بازسازی شود و همچنین در شهرستان های استان تهران نیز یک هزار و 500 کلاس درس فرسوده وجود دارد.

وی تاکید کرد: برای نوسازی یک هزار و 200 مدرسه در استان تهران قرار شد، 300 مدرسه با 3 هزار کلاس درس از سوی دولت انجام شود و همچنین 600 مدرسه توسط خیرین نوسازی شود و 300 مدرسه نیز از محل ارزش افزوده برای نوسازی مدارس استان در نظر گرفته می شود.

استاندار تهران ابراز امیدواری کرد که طی پنج سال آینده با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان این مدارس توسط دولت، خیرین و همچنین از محل اعتبارات ارزش افزوده نوسازی شود.

همچنین در این جلسه مصوب شد که اختیار تغییر کاربری و تبدیل به احسن فضای مدارس از سوی آموزش و پرورش شهرستان های استان و شهر تهران به معاونت امور عمرانی استانداری تهران تعلق گیرد.

در این جلسه مقرر شد در آینده ای نزدیک جلسه ای با حضور استاندار و شهردار تهران به منظور تحقق نوسازی و مقاوم سازی مدارس کلانشهر تهران برگزار شود.

همچنین: 752 تخت به مراکز اقامتی استان تهران افزوده می شود

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0