Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

مجله تکنولوژی: حشره رباتیکی RoboFly با پرتوهای لیزر پرواز می‌کند + جزئیات

05:09, 2018 مه 18
12 0
مجله تکنولوژی: حشره رباتیکی RoboFly با پرتوهای لیزر پرواز می‌کند + جزئیات

یکی از مشکلات موجود در طراحی پهپادهای بسیار کوچک، تامین انرژی مصرفی آنها است. هر چقدر ابعاد پهپاد کوچک‌تر شود، وزنش نیز کمتر خواهد شد و هرچقدر وزن پهپاد کمتر شود،‌ بال‌های کوچکش نمی‌تواند هر منبع تغذیه‌ با هر وزنی را با خود به پرواز درآورد. در اصل یکی از مشکلات جدی در طراحی پهپادهای بسیار کوچک موسوم به حشره رباتیکی (Robotic insect) استفاده از منبع تغذیه‌ بسیار سبک برای به پرواز درآوردن پهپاد سبک وزن است. منبع تغذیه نباید هیچگونه وزن اضافی برای حشره رباتیکی ایجاد کند وگرنه مانع پرواز آن می‌شود.

پیش از این، پرواز حشره‌های رباتیک بی‌سیم تنها یک داستان تخیلی بود که اینک به واقعیت پیوسته است. حشره رباتیکی RoboFly مجهز به منبع تغذیه بی‌سیم است و مساله حمل منبع تغذیه سنگین در این پهپاد برای همیشه حل شده است. RoboFly بدون نیاز به اتصال مستقیم به منبع تغذیه، به پرواز در می‌آید.

در طراحی این پهپاد بسیار کوچک،‌ پرتو لیزر نامرئی باریکی به سلول فوتوولتائیک روی حشره رباتیکی ارسال می‌شود که این سلول می‌تواند انرژی نور را به برق تبدیل کند. البته از آنجایی که این مقدار ولتاژ،‌ برای به پرواز درآوردن بال‌های RoboFly کافی نبود،‌ تیم تحقیقاتی بر آن شدند که مدارالکترونیکی دیگری به حشره رباتیکی اضافه کنند. این مدار جدید می ‌تواند ولتاژ تولید شده توسط سلول فوتوولتائیک را از ۷ ولت به ۲۰ ولت افزایش دهد. این مدار کوچک و سبک،‌ مجهز به میکرو کنترل هوشمندی است که می‌تواند به RoboFly کمک کند تا شبیه به یک حشره واقعی پرواز کند. این میکرو کنترلر هوشمند باعث می‌شود، بال‌های RoboFly شبیه به یک حشره واقعی حرکت کند. با اینکه طراحی RoboFly موفقیت‌آمیز است ولی هنوز جای آن دارد تا محققان دانشگاه واشنگتون برای بهبود و ارتقا آن به تلاش خود ادامه دهند تا در آینده شاهد تغییرات خوب و مثبتی در حوزه طراحی و ساخت پهپادهای بسیار کوچک باشیم.

همچنین: مجله پزشکی: هدفونی فوق العاده که لاغرتان می‌کند + جزئیات

منبع: zirmizi.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0