Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

مجله دستپخت: طبع خرمالو چیست؟ مصرف آن برای چه افرادی مضر است؟ + جزئیات

11:30, 2019 ژانویه 13
7 0
مجله دستپخت: طبع خرمالو چیست؟ مصرف آن برای چه افرادی مضر است؟ + جزئیات

طبع خرمالو چیست؟ مصرف آن برای چه افرادی مضر است؟

طبع خرمالو گرم و تر است و مناسب فصل پاییز است. هر فصلی دارای طبع مخصوص به خود است و طبع فصل پاییز سرد و خشک است. در طب سنتی میوه‌های هر فصل متناسب با طبع همان فصل است.

مصرف خرمالو به افرادی که مزاج گرم و تر دارند توصیه نمی‌شود. خوردن این میوه مخصوصا در افراد دارای مزاج تر باعث افزایش وزن می‌شود. خرمالو از جمله میوه‌هایی است که برای افراد دارای مزاج سرد و خشک مفید و مناسب است.

خرمالو یکی از میوه‌های پاییزی پرطرفدار است که از نظر طب سنتی، برای بیشتر مزاج‌ها مناسب است. اما باید توجه داشت از آنجایی که طبع خرمالو گرم و تر است ممکن است در برخی افراد موجب بروز عارضه شود. توجه به این نکته ضروری است که مصرف خرمالو در افراد مختلف، ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد و مثلا: این میوه در مزاج یک نفر تغییری ایجاد نکند و در فردی دیگر تاثیر آشکاری بگذارد. هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط جسمانی خود به اندازه مناسب از این میوه مفید استفاده کند مگر اینکه به خرمالو حساسیت داشته باشد که باید همراه با مصلح آن مصرف شود. به دلیل گرمی و تری که طبع خرمالو داراست بهتر است پس از مصرف آن از میوه یا دمنوش و عرقیجاتی با طبع سرد و خشک استفاده گردد.

منبع: zirmizi.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0