Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

مدیریت بهینه مصرف برق، کمک به اقتصاد ملی و خانواده است

08:57, 2017 ژوئیه 13
6 0
مدیریت بهینه مصرف برق، کمک به اقتصاد ملی و خانواده است

گنبدکاووس - ایرنا - کارشناس ارشد دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر با اشاره به هزینه بالای تولید برق درکشور، مدیریت بهینه مصرف را بهترین راهکار برای کمک به اقتصاد ملی و خانواده ها دانست و بر آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شقایق یوسفی روز پنجشنبه درهمایش آموزشی مدیریت مصرف برق ویزه بانوان در گنبدکاووس اظهار داشت: برای تولید هر هزار مگاوات برق در کشور به هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از بودجه عمومی و بیت المال تامین می شود.

وی بابیان اینکه با رعایت شیوه های صحیح مصرف برق بویژه درساعات اوج مصرف می توان از تحمیل این هزینه ها به اقتصاد کشور و خانواده ها جلوگیری کرد، گفت: از مجموع هشت هزار و 760 ساعت سال فقط در 300 ساعت آن که مصرف برق به اوج خود می رسد، با مشکل کمبود برق مواجه هستیم.

یوسفی اضافه کرد: در زمان حاضر روزانه با دو هزار مگاوات اوج بار مواجه هستیم که تامین آن هزینه سنگین بر اقتصاد کشور و خانواده ها تحمیل می کند.

وی با تاکید برضرورت مدیریت مصرف برق ازسوی مشترکان بویژه درساعت اوج بار (13 تا 17) و (19 تا 23) تصریح کرد: مصرف بیشتر برق مساوی با هزینه بیشتر است و بهترین راه برای کاهش هزینه ها، مدیریت مصرف می باشد که با به کارگیری برخی روش های به ظاهر ساده و می توان از این هزینه ها پیشگیری کرد.

کارشناس ارشد دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر، استفاده از لامپ های کم مصرف ال ای دی (LED)، استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعت اوج مصرف، سرویس مرتب وسایل سرمایشی، استفاده متناوب از کولر و پنکه و تنظیم درجه اسپلیت ها روی 23 تا 25 را در صرفه جویی مصرف برق بسیار موثر دانست و بر رعایت آن از سوی بانوان به عنوان مدیران خانه تاکید کرد.

یوسفی گفت: بانوان علاوه بر مدیریت منزل در مصرف درست انرژی، می توانند در آموزش و فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی به فرزندان خود نیز موثر باشند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری همراه بود، فرماندار، امام جمعه، برخی مدیران و نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی و نیز معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان و کارشناسان آن حضور داشتند.

اداره برق شهرستان مرزی گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت حدود 120 هزار مشترک برق دارد که تعرفه برق مصرفی مشترکان این شهرستان از 15 خرداد تا 15 شهریور براساس تعرفه گرمسیری 3 محاسبه می شود.

همچنین: واحد های صنعتی در ساعات اوج مصرف برق صرفه جویی کنند

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0