Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

نظام آموزشی پاکستان، نوین و یکپارچه می شود

21:13, 2018 سپتامبر 16
5 0
نظام آموزشی پاکستان، نوین و یکپارچه می شود

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا «شفقت محمود» در سفر به شهر لاهور در گفت وگو با خبرنگاران رسانه ها، ضمن تشریح برنامه های دولت برای گسترش تسهیلات برابر تحصیلی برای همه دانش آموزان پاکستانی، گفت: مذاکره با مؤسسات آموزش خصوصی و غیر انتفاعی برای اجرای نظام تحصیلی واحد، آغاز شده است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش پاکستان در راستای اجرایی کردن برنامه تحصیلی واحد، بخش های آموزش خصوصی پاکستان باید چهار تا پنج کتاب درسی مورد نظر دولت مرکزی را در برنامه تحصیلی دانش آموزان قرار دهند.

بر اساس برنامه دولت مرکزی پاکستان، مؤسسات آموزش خصوصی می توانند سه تا چهار کتاب درسی را به صورت مجزا به دانش آموزان تدریس کنند.

شفقت محمود وزیر آموزش پاکستان با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله چین، نظام آموزش یکسان و یکپارچه وجود دارد، اضافه کرد: دولت به اقدامات کارشناسی خود برای عملی کردن وعده ها از جمله نظام آموزش واحد ادامه می دهد.

وی افزود: سیاست آموزش ملی سال 2018 بزودی اعلام می شود که بر اساس آن، آموزش فنی حرفه ای نیز در اولویت نظام آموزش یکسان قرار می گیرد.

در اقدامی دیگر، دولت محلی ایالت خیبرپختونخواه در شمال غرب پاکستان به منظور زمینه سازی برای یکسان سازی نظام آموزشی در سراسر این کشور، اقداماتی را در راستای بهتر شدن وضع تدریس و آموزش در مدارس دولتی آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا، هدف از معرفی نظام آموزش واحد از سوی دولت پاکستان یکسان سازی برنامه تحصیلی کودکان و نوجوانان در مدارس ابتدایی راهنمایی و متوسطه است.

یکسان سازی نظام آموزشی در پاکستان یکی از شعارهای عمران خان در زمان تبلیغات انتخابات پارلمانی بود.

بالطبع این شعارها در کشوری مانند پاکستان که دستیابی به تسهیلات همچون آموزش و بهداشت رایگان جزو آرزوهای مردم است، می تواند به عامل مهمی در پیروزی انتخابات تبدیل شود.

تحریک انصاف برای رسیدن به این هدف باید به سه عامل «پیروی از استاندارهای جهانی آموزش برای دوره ابتدایی، پایان دادن به برنامه های درسی کشورهای غربی در مدارس خصوصی و متقاعد کردن مدارس دینی بر پیروی از دستورات حکومتی برای تحصیلات طلبه ها» توجه کند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0