Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

هزینه حضور شهردار در هیأت دولت ۵۳۰۰ میلیارد تومان

04:01, 2017 دسامبر 05
5 0

گروه اجتماعی جهان نيوز: کم شدن بدهی‌های مستند دولت از ۱۰ هزار میلیارد به ۴۷۰۰ میلیارد تومان به شهرداری ماحصل حضور مفید شهردار در جلسات دولت است. به جای اینکه این جلسات به نفع مردم باشد به کام دولتی‌ها شد. 100 روز از حضور شهردار جدید تهران در خیابان بهشت می‌گذرد. از زمان حضور نجفی حاشیه‌‌های زیادی در شهرداری تهران ایجاد شد و یکی از مشکلات بحث انتصابات نجفی بود که داد هم‌حزبی‌هایش را هم درآورد.

یکی از اقدامات مثبت دوران نجفی حضور وی در جلسات هیات دولت بود اما این حضور به نام مردم و به کام دولت شد. یکی از عمده مشکلات کلانشهر تهران این بود که دولت برای توسعه مترو پولی پرداخت نمی‌کرد. دیون دولت در تمام زمینه‌ها به شهرداری تهران افزایش یافته بود.

بر اساس اسناد، دولت 14 هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهکار است که 10 هزار میلیارد تومان آن الزام‌آور است. البته نجفی در ابتدای حضورش منکر بدهی دولت به شهرداری شد ولی بعد از مدتی حرف خود را پس گرفت و بدهی 10 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران را تایید کرد اما معاون نجفی در این بین 5300 میلیارد تومان از بدهی را کم کرد و گفت میزان بدهی دولت به شهرداری 4700 میلیارد تومان است (این در حالی است که اسناد 10 هزار میلیارد بدهی موجود است).

کم شدن بدهی دولت به شهرداری ماحصل حضور مفید شهردار در جلسات دولت است، در واقع به جای اینکه این جلسات به نفع مردم باشد به کام دولتی‌ها شد. نجفی در صدمین روز کاری خود نامه‌ای نوشت و از دولتی‌ها تشکر کرد و معتقد است فضای برادری بین دولت و شهرداری ایجاد شده است.

همچنین: دولت 50 میلیارد ریال به پارک نوآوری کردستان کمک می کند

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0