Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

هواوی مدیر اجرایی دستگیر شده در لهستان را اخراج کرد

07:02, 2019 ژانویه 13
21 0
هواوی مدیر اجرایی دستگیر شده در لهستان را اخراج کرد

براساس این گزارش، این شرکت پس از تائید اتهام این مدیر در لهستان امروز اعلام کرد که اقدامات مربوط به وانگ در لهستان هیچ ارتباطی با شرکتش ندارد و براساس قانون کار هواوی او از امروز از این شرکت اخراج شده است.

سخنگوی این شرکت امروز اعلام کرد که هواوی خود را به قوانین و مقررات کشورهایی که در آن نمایندگی دارد متعهد می داند و لذا به نیروهایش در سراسر جهان تاکید کرده است که آنها نیز به آن قوانین پایبند باشند، در غیر این صورت شرکت هیچ مسئولیتی در قبال عدم پایبندی آنها به قوانین کشور مقصد به عهده نمی گیرد و آن نیرو در صورت ارتکاب به هر جرمی، از شرکت مادر (هواوی) اخراج می شود.

به گزارش ایرنا، دستگاه های اطلاعاتی لهستان روز جمعه پس از بازرسی از دفاتر محلی شرکت چینی هواوی و دفاتر شرکت ارتباطاتی لهستانی 'اورنج' یکی از کارکنان چینی شرکت هواوی و یک مدیر سابق امنیت داخلی این کشور و متخصص حوزه امنیت شبکه را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد.

یک سخنگوی دستگاه امنیتی لهستان نیز امروز اعلام کرد که مدیر هووای که از سال 2011 در ورشو انجام وظیفه می کرده است پیشتر کارمند بخش کنسولی سفارت چین در این شهر بوده است.

کانادا نیز اول دسامبر سال 2018 'منگ وانژو'، مدیر مالی شرکت مخابراتی 'هوآوی' را به خاطر «نقض تحریم های آمریکا» بازداشت کرده بود.

البته دادگاه ونکوور کانادا 10 روز بعد از دستگیری خانم منگ، او را با قید وثیقه 7.5 میلیون دلاری آزاد کرد تا دولت این کشور در رابطه با استرداد وی به آمریکا تجدیدنظر و تصمیم گیری کند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0