Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

هیچ تلاشی نمی تواند ایران و عراق را از هم جدا کند

05:37, 2018 آوریل 17
5 0
هیچ تلاشی نمی تواند ایران و عراق را از هم جدا کند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، 'جابر جابری' در حاشیه سفر 'سید عباس صالحی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان به عراق در گفتگو با خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از سفر صالحی گفت: این سفر به منزله تداوم روابط عمیق تاریخی بین دو کشور دوست و همسایه است.

وی افزود: ایران همواره در کنار عراق بوده است از جمله در روند سیاسی پس از سقوط صدام و شکل گیری نظام دموکراتیک و حاکمیت ملی در آن، جمهوری اسلامی همواره حامی ما بود و در کنار ما ایستاد.

جابری گفت: ایران همچنین در دوره جنگ با تروریسم هر آنچه در توان داشت در راه حمایت از ملت و دولت عراق تقدیم کرد و حتی تا مرحله فداکاری جانی در کنار عراق ایستاد و در راه نبرد با تروریسم خون جوانان دو کشور بهم آمیخت که همین امر زمینه آمیختگی و پیوند بیش از پیش و عمیق دو کشور دوست و برادر در همه عرصه ها از جمله عرصه فرهنگ را فراهم می کند.

قائم مقام وزیر فرهنگ عراق گفت: بدون شک این سفر نیز در همین راستا خواهد بود و موجب تقویت روابط دو کشور که اشتراکات تاریخی و فرهنگی، تمدنی و معرفتی کهن دارند، خواهد شد.

وی گفت روابط فرهنگی دو کشور به گونه ای باید توسعه یابد که این حقیقت به شکل پیامی به همه جهان برسد که هیچ چیز نمی تواند ایران و عراق از هم جدا کند.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران عصر روز دوشنبه در سفری چهار روزه وارد بغداد پایتخت عراق شد.

بازدید از موزه هنرهای معاصر وزارت فرهنگ عراق، دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، حضور در نشست خبری، دیدار رییس شبکه العراقیه از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر او به عراق خواهد بود.

صالحی در راستای اعلام برنامه و رویکردهای خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید بر تقویت دیپلماسی فرهنگی، نخستین سفر خارجی خود را در مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عراق رقم زد.

همچنین: رسن: ایران مدعی قهرمانی است

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0