Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

وزن گیری نوزاد نارس، پیشنهادهایی برای مراقبت

00:06, 2018 فوریه 13
4 0

بسیاری از نوزادهای دوقلو پیش از هفته ی سی و ششم و با وزن کمتر از دو کیلو و نیم به دنیا می آیند. با این حال هرگز فکر نمیکردید این اتفاق برای شما هم بیفتد. نورچشمی های نورسیده تان از آنچه انتظار داشتید کوچکترند و ممکن است لازم باشد یک یا هر دویشان مدتی را در بخش مراقبت های ویژه ی نوزادان بگذرانند.

• تا وقتی هر یک از دوقلوها به شرایط پایدار نرسیده اند و وزنشان حدود دو کیلو و سیصد گرم نشده است معمولا در بیمارستان می مانند. ممکن است نتوانید هر دو را با هم به خانه بیاورید.

• ممکن است برایتان دشوار باشد که به یک یا هر دو نوزاد دل ببندید. بسیاری از مادران می گویند به نوزاد سالم تر احساس نزدیکی بیشتری میکنند.

• از کارکنان اتاق نوزادان بخواهید ایزولتهای دوقلوها را کنار هم بگذارند تا دیدارهای شما ساده تر شود و این واقعیت که کودکان دوقلو به دنیا آورده اید پر رنگ تر گردد.

• زیاد به دیدن نوزادان دوقلویتان بروید. شما و فرزندانتان به این تماس نیاز دارید.

• وقتی نمیتوانید به دیدن دوقلوهایتان بروید مرتب تلفن کنید و از حالشان بپرسید.

اگر تصمیم گرفتید شیر خود را به فرزندانتان بدهید به کمک نیاز دارید. فورا با پرستار یا فردی که در این زمینه تجربه کافی دارد مشورت کنید.او به شما آموزش می دهد که چگونه به نوزادان نارس خود شیر دهید و در مورد شیر دوش و بردن شیر مادر به بیمارستان نیز توضیح خواهد داد.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0