Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

وزیر حقوق بشر یمن: متجاوزان مردم را هدف نظامی می دانند

08:37, 2018 اوت 12
5 0
وزیر حقوق بشر یمن: متجاوزان مردم را هدف نظامی می دانند

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری 'المسیره'، الشعیبی افزود: اتوبوسی که متجاوزان پنجشنبه گذشته در 'ضحیان' هدف قرار دادند و سرنشینان آن را به قتل رساندند، حامل دانش آموزانی بود که به اردوی آموزشی می رفتند.

وی با استقبال از محکومیت این جنایت از سوی سازمان های بین المللی و سازمان ملل، خواستار تشکیل کمیته بین المللی مستقل و بی طرف جهت انجام تحقیقات درباره حمله جنگنده های سعودی به اتوبوس حامل کودکان یمنی شد.

الشعبی از سازمان ملل خواست، برای توقف تجاوز و رفع محاصره یمن، اقدام فوری انجام دهد و مرتکبان جنایات در حق مردم این کشور را در دادگاه های بین المللی محاکمه کند.

به گزارش شبکه المسیره، معاون وزیر خارجه یمن، دعوت شورای امنیت از متجاوزان برای تحقیقات درباره حمله به اتوبوس حامل کودکان در ضحیان را عبث خواند.

'حسین العزی '، خواستار تحقیقات مستقل و شفاف در خصوص جنایت عربستان در شهر ضحیان در استان صعده شد.

العزی افزود: کشتار دانش آموزان شهر ضحیان، آزمون جدیدی از رویکرد انسانی جامعه بین المللی در ارتباط با جنایات سعودیها در یمن است .

یک منبع نظامی وزارت دفاع یمن اعلام کرد که بمب استفاده شده توسط ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در بازار شهر ضحیان استان صعده ساخت آمریکا است.

این منبع افزود: بمب استفاده شده در حمله به اتوبوس حامل کودکان در شهر ضحیان از نوع ' MK82 ' هدایت شونده با اشعه لیزر است که متجاوزان از این سلاح آمریکایی در بمباران تالار بزرگ شهر صنعا، بمباران مراسم عروسی درحجه ، زندان الزیدیه و دیگر مناطق مسکونی و تاسیساتی یمن استفاده کرده اند.

وزارت بهداشت یمن نیز اعلام کرد که حمله هوایی پنجشنبه گذشته ائتلاف عربی به اتوبوس حامل دانش آموزان در نزدیکی بازار شهر ضحیان، 51 شهید و79 زخمی بر جا گذاشت که بیشتر آنها کودک بودند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ از ورود اجساد 29 کودک کشته شده در بمباران هوایی به بیمارستان تحت حمایت خود در صعده خبر داد.

طرف های بین المللی از جمله روسیه، آمریکا، انگلیس و شورای امنیت خواستار تحقیقات فوری فرماندهی ائتلاف عربی و تهیه گزارش از کشته شدن یمنی ها در حملات هوایی به ویژه بمباران شهر ضحیان شدند.

عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار و 700 یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

همچنین: نشست صمیمانه وزیر خارجه ایران با رهبران فراکسیون اصلاح عراق

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0