Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد

11:07, 2018 نوامبر 10
7 0
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی و امو‌ربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب در حاشیه کمیسیون تلفیق و هماهنگی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: افزایش نرخ آب بها با هدف توجه به صرفه جویی در مصرف صورت گرفت.

رئیس کمیسیون تلفیق وهماهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه گفت: شورای شهر شیراز به توسعه شبکه فاضلاب و فاضلاب‌های لوکال حساسیت دارد و شرکت آبفا باید گزارشی از اقدامات انجام شده را به شورای شهر ارائه کند.

دستغیب خواستار ارائه برنامه‌ جامع آموزش شهروندی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب شد و گفت: با نصب بنرهای تبلیغاتی نمی‌توان انتظار داشت مصرف آب بهینه شود.

وی ابراز کرد: این لایحه باید در صحن علنی شورای شهر شیراز به تصویب نهایی برسد.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، همچنین بررسی آخرین وضعیت پیوست ترافیکی پروژه ساختمان جدید شهرداری شیراز نیز در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.

دستغیب نیز در این زمینه گفت: شهرداری برای کاهش هزینه‌ها در نظر دارد که ساختمان های خود را متمرکزکند اما باید وضعیت ترافیکی، حمل و نقل، نیروهای ساکن در ساختمان و همچنین تعاملات شهرداری با سایر سازمانها نیز مورد توجه ویژه باشد.

وی افزود: مقرر شد این موضوع با حضور شهردار شیراز در کمیسیون تلفیق و هماهنگی شورا بررسی شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این جلسه گفت:معاونت‌های شهرداری شیراز باید در این ساختمان مستقر شوند اما این ساختمان از لحاظ مطالعات ترافیکی، پدافند غیر عامل و دسترسی‌ها دچار مشکل است.

نواب قائدی به لزوم بررسی این موضوع در کمیسیون عمران اشاره کرد و افزود: هم اکنون برای تامین یکهزار و 800 پارکینگ این ساختمان به 77 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0