Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

کتاب مصور «ایران از نگاه یک مجاری» در بوداپست رونمایی شد

10:34, 2018 نوامبر 10
14 0
کتاب مصور «ایران از نگاه یک مجاری» در بوداپست رونمایی شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت ایران در بوداپست، «غلامعلی رجبی یزدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در مراسم رونمایی این کتاب از «آندرس کوچیش» هنرمند، مجسمه ساز و نویسنده مجاری تقدیر کرد و گفت: وی در سفر به ایران،اماکن تاریخی، چشم اندازهای میراث فرهنگی و تمدنی ایران را با هنرمندی خاص به تصویر کشیده است.

وی افزود: کوچیش در این کتاب، سیزده آثار از بیست و سه آثار ثبت شده ایران در میراث جهانی‌ یونسکو را ارائه کرده که بسیار ستودنی است.

سفیر ایران در بوداپست با تاکید بر اهمیت کتاب در ایجاد ارتباط بین مردم دو کشور اظهار کرد: تاکنون پنج عنوان کتاب از جمله رباعیات خیام و متنخب غزل حافظ به زبان مجاری چاپ شده است و امیدوارم این آثار در تعامل فرهنگی بین مردم دو کشور بیش از گذشته، تاثیر گذار باشد.

کوچیش، هنرمند مجاری در این مراسم سفر خود به ایران را بسیار خاطره انگیز خواند و افزود: من از کشورهای بسیاری بازدید کردم، اما سفر به ایران و بازدید از آثار و مکان های تاریخی،فرهنگی و طببعی با بقیه سفرهایم متفاوت بود.

این هنرمند مجاری گفت: کتاب 'ایران از نگاه یک مجاری' که تصاویر آن نتیجه سفر گروهی به ایران است،جلوه های زیبا، تحسین برانگیز و دیدنی از ایران را به تصویر می کشد.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0