Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

کردستانی ها 59 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف کردند

07:39, 2019 ژانویه 14
22 0
کردستانی ها 59 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف کردند

محمدحسین محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجم آب مصرفی شهروندان کردستانی در مدت مشابه سال گذشته 52 میلیون مترمکعب بود.

وی حجم آب تولیدی در استان از ابتدای امسال تا پایان آذر (9 ماه) را 88 میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: 31،5 درصد آب تولیدی نیز بدون درآمد بود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه در 9 ماه منتهی به آذر سال 96، 87 میلیون مترمکعب آب شرب تولید شد، یادآور شد: میزان آب بدون درآمد تولیدی شرکت آبفا در این مدت در سال گذشته، 31،74 درصد بود.

محمدی با بیان اینکه سالانه 110 میلیون مترمکعب آب در استان تولید می شود، افزود: 2 متر مکعب آب در هر ثانیه در تصفیه های خانه های کردستان تولید می شود.

وی از هدر رفت (پرت) سالانه 4،6 میلیون مترمکعب آب در استان بدلیل وجود انشعاب های غیرمجاز خبر داد و اضافه کرد: از این مقدار یک میلیون و 860 هزار مترمکعب آن مربوط به پرتی آب در سنندج است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری استان کردستان زیر پوشش خدمات تامین آب شرب سالم و بهداشتی قرار دارند و تعداد مشترکان شرکت آبفای شهری کردستان بیش از 357 هزار فقره است که حدود 326 هزار فقره آن مربوط به مشترکان خانگی است.

یک میلیون و 150 هزار نفر جمعیت شهرنشین این استان از خدمات شرکت آبفا در حوزه تامین آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0