Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

گرد و غبار پروازهای فرودگاه اهواز را تا اطلاع ثانوی لغو کرد

08:17, 2018 فوریه 13
4 0
گرد و غبار پروازهای فرودگاه اهواز را تا اطلاع ثانوی لغو کرد

رضا رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به آغاز پدیده ریز گردها در اهواز از صبح امروز تاکنون چهار پرواز ورودی پس از بررسی وضعیت فرودگاه، تغییر مسیر داده یا به مبدا بازگشتند.

وی گفت: پرواز شیراز-اهواز شرکت هواپیمایی ماهان به شماره 4562 به فرودگاه اصفهان، پرواز بندرعباس-اهواز شرکت هواپیمایی تابان با شماره پرواز 6245 و پرواز شماره 1212 تهران-اهواز هواپیمایی قشم ایر به فرودگاه مبدا بازگشتند.

وی افزود: پرواز شماره 271 هواپیمایی ایران ایر که از بندرعباس برخاسته بود نیز به دلیل افزایش غلظت ریزگردها و کاهش دید افقی مجبور به بازگشت به فرودگاه بندرعباس شد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی اهواز بیان کرد: پرواز شماره 1230 تهران-ماهشهر هواپیمایی قشم ایر نیز به دلیل کاهش دید افقی در ماهشهر مجبور به نشستن در فرودگاه اهواز شد.

وی ادامه داد: این هواپیما در ادامه قرار بود به مقصد تهران حرکت کند که به دلیل افزایش غلظت گرد و غبار در آسمان اهواز، از پرواز بازماند.

رضایی همچنین از لغو پرواز خروجی 4563 هواپیمایی ماهان به مقصد شیرزا/کرمان خبر داد و دلیل آن را برگشت پرواز ورودی آن به فرودگاه مبدا(تهران) عنوان کرد.

آخرین بار اواخر دی ماه و ابتدای بهمن ماه امسال خوزستان برای بیش از یک هفته درگیر پدیده گرد و غبار با منشا داخلی و خارجی بود که در برخی نقاط تا 66 برابر حد مجاز گزارش شد.

پدیده گرد و غبار که مشکلات زیادی را مردم ایجاد و بیش از یک هزار و 500 نفر را راهی بیمارستان کرد، باعث تعطیلی مدارس و مراکز آموزشگاهی و کم شدن ساعات اداری برخی شهرستان ها شد.

در این مدت حدود 30 پرواز خروجی و داخلی فرودگاه اهواز به دلیل کاهش میدان دید لغو شد.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0