Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

گزارش سایت اتحادیه جهانی کشتی درباره انتخابی تیم ملی کشتی ایران

09:46, 2017 ژوئیه 09
20 0
گزارش سایت اتحادیه جهانی کشتی درباره انتخابی تیم ملی کشتی ایران

اتحادیه جهانی کشتی، در گزارشی به تحلیل رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی ایران برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پرداخت و وزن جدید حسن یزدانی را سورپرایز بزرگ ایرانی‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به تحلیل اسامی جدید تیم ملی ایران برای مسابقات جهانی 2017 پرداخت. رقابت انتخابی برای مشخص شدن لیست نهایی در سه رشته کشتی فرنگی، آزاد و پهلوانی در ورزشگاه آزادی مقابل 9000 تماشاگر برگزار شد.

اتحادیه جهانی، ستاره شب دوم این مسابقات را حسن یزدانی دانست و وزن جدید این کشتی‌گیر را سورپرایز بزرگ ایرانی‌ها خواند و نوشت: این کشتی‌گیر که در وزن 74 به قهرمانی المپیک ریو دست یافته بود اکنون در وزن 86 خودش را آماده می‌کند. یزدانی تا مرحله نیمه نهایی همه را ضربه کرد و در این مرحله نیز مقابل علیرضا کریمی (برنز جهانی 2015) به پیروزی 5 بر صفر دست یافت. وی در فینال نیز توانست با پیروزی در 2 مسابقه عزت‌الله اکبری (نقره جهانی 2013) را شکست دهد و به عنوان نماینده ایران در این وزن لقب گیرد.

یزدانی علاوه بر اینکه از سطح بالای مسابقات پرده برداشت، گفت: مبارزه در وزنی دیگر یک کار سخت و دشوار است اما می‌خواهم به مانند وزن 74 در آن پیروز شوم.

در وزن 125 اتفاق بزرگ دیگری رخ داد. کمیل قاسمی که نقره المپیک ریو را بدست آورده بود مقابل یدالله محبی جوان شکست خورد تا از لیست کنار رود.

محبی در این خصوص تصریح کرد: خودم را بسیار آماده کرده بودم و به دلیل پیروزی مقابل قاسمی که المپیک جهانی را برده است بسیار مفتخرم.

در وزن 70 نیز، سعید داداش‌پور (برنده برنز جوانان جهان) توانست با برتری مقابل مصطفی حسین‌خانی (برنده برنز جهانی) خودش را به عنوان نفر برتر معرفی کند.

همچنین: گزارش سایت آلمانی از دیدار اسپانیا و ایران/ تیم کی روش سخت گل می خورد، ..

در وزن 61، مسعود اسماعیل پور که 2 بار مدال جهانی را بدست آورده مقابل بهنام احسان‌پور شکست خورد تا شب اعجاب‌آور ایرانی تکمیل شود.

محمد طلایی، مربی تیم ملی کشتی ایران در این خصوص اظهار داشت: حسن رحیمی به خاطر مصدومیت نتوانست در وزن 57 رقابت کند و باید در ماه آینده عمل جراحی انجام دهد. در وزن 86 نیز یزدانی نمایش فوق‌العاده داشت و جوان ما یعنی محبی نیز کمیل قاسمی را شکست داد.

وی افزود: کمیته فنی فدراسیون لیست نهایی ایران برای رشته آزاد در رقابت جهانی 2017 را انتخاب می‌کند.

اما برای رشته فرنگی، تیم ملی ایران دچار تغییرات فراوانی شد که مهمترین‌ آنها عدم حضور حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی است.

در وزن 59 به جای سوریان که 7 مدال المپیک و رقابت جهانی در کارنامه دارد، نام مهرداد مردانی به چشم می‌خورد.

در وزن 80 یوسف قادریان که مدال برنز جهانی 2015 را بدست آورد، توانست به عنوان نفر برتر نام گیرد. وی معروف‌ترین فرد در این وزن بوده و با افرادی مسابقه داد که هیچ تجربه‌ای در رقابت‌های جهانی نداشته‌اند.

علی اشکانی، مربی کشتی فرنگی ایران گفت: تیم ملی کشتی فرنگی ایران تغییرات بسیار زیادی کرده و ما با تیمی جوان برای رقابت جهانی 2017 در پاریس حاضر خواهیم شد. همچنین ما مصدومیت‌هایی در برخی وزن‌ها داریم که باید اوضاع آنها مشخص شود.

همچنین: تیم تالش قهرمان کشتی نونهالان گیلان شد

منبع: farsnews.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0