Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

۳۲۰ گلزار شهدای یزد، سوم خرداد ماه گلباران می شود

07:59, 2018 مه 18
9 0

احمد ابراهیمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آئین معنوی و فرهنگی در شهرستان یزد با حضور پرشور مردم در کنار قبور منور شهدا در خلدبرین برگزار می شود.

وی به سایر برنامه های بزرگداشت سوم خرداد در استان اشاره و مهمترین آنها را سرکشی به خانواده شهدا ، تجلیل از جانبازان و ایثارگران ، برگزاری نمایشگاه های کتاب و عکس و مسابقات فرهنگی و ورزشی ذکر کرد.

این مسوول خاطر نشان کرد: برگزاری یادواره شهدا در برخی از شهرستان ها ، دیدار با رزمندگان سرفراز فتح خرمشهر ، تهیه و چاپ خاطرات آنها و همچمین حضور در نمازهای جمعه مناطق استان هم انجام می شود.

ابراهیمی با بیان اینکه حماسه سوم خرداد به عنوان روز مقاومت و ایثار یک روز تاریخی برای ملت ایران است بر برگزاری باشکوه آن برای تروج فرهنگ شهادت در بین مردم و نسل جوان تاکید کرد.

وی بیان کرد: برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت سوم خراد نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداری از ارزش ‌های دفاع مقدس دارد و باید همواره باشکوه برگزار شود.

آزادسازی خرمشهر یکی از مهمترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره دفاع مقدس بود که پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 صورت گرفت.

استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب کرده که در 320 گلزار مدفون هستند.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0