Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

۳۶هزار مبتلا به اچ آی وی در ایران/ پیشی گرفتن انتقال ویروس اچ آی وی از طریق روابط جنسی

06:50, 2017 نوامبر 14
5 0

به گزارش نامه نیوز ، دکتر پروین افسرکازرونی رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تخمین مبتلایان زنده ما بیش از ۶۶ هزار نفر است که حدودا ۶۰ درصد آنها از بیماری خود آگاهی ندارند.

کازرونی اظهار داشت: تشخیص زودهنگام و شروع درمان به وضعیت بیمار کمک می کند. ایدز اگرچه درمان قطعی ندارد و بیماران می بایست به صورت مادام العمر دارو مصرف کنند اما از زمان تشخیص بیماری در هر فرد، ۶۰ سال عمر مفید برای این افراد در نظر گرفته می شود.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند از جهت ترغیب مردم جامعه برای آزمایش و آگاهی سازی مردم در این حوزه بسیار کاربردی عمل کنند. در جامعه ای مثل ایران که ۶۰ درصد مبتلایان از وضعیت خود بی اطلاع هستند از شاخص های دیگری برای بررسی استفاده می کنیم. روند ابتلای زنان به این بیماری، رو به رشد است به طوری که در افراد تازه تشخیص داده شده، بیش از ۳۵ درصد آنان زن هستند.

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت تأکید کرد: هم اکنون انتقال ویروس اچ آی وی از طریق روابط جنسی از اعتیاد تزریقی پیشی گرفته است. در موارد جدید شناسایی، ۴۲ درصد از طریق انتقال جنسی و ۳۷ درصد از طریق اعتیاد تزریقی به این بیماری مبتلا شده اند.

کازرونی ادامه داد: از ۵ هزار زنی که مبتلا به ویروس اچ آی وی هستند بیش از ۵۰ درصد آنها زنان متعهد و متأهل بوده اند که بیماری را از همسران خود گرفته اند و دلیل آن ناآگاهی همسران از این بیماری بوده است.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0