Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

۷۵هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن شرکت کردند

08:52, 2018 آوریل 17
4 0

مرتضی کوچکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سوی این نهاد در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 تا 15میلیون حافظ قرآن کریم به اجرا در آمده است.

وی افزود: اقداماتی مانند بیمه مربیان شاغل در طرح، حمایت مادی و معنوی از مربیان و متربیان، برگزاری دوره های تکمیلی مربیگری روخوانی، تجوید و حفظ قرآن کریم، برگزاری آزمون های شفاهی و کتبی حفظ و تفسیر قرآن کریم و همچنین برگزاری رقابت های قرآنی از جمله برنامه های جانبی این طرح در سیستان و بلوچستان بوده است.

وی بیان کرد: شهرستانهای زاهدان، زابل، ایرانشهر و زهک بیشترین فعالیت و نام نویسی را در طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص دادند.

کوچکی از راه اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: مرکز حفظ مجاری قرآن کریم با اتکاء بر دانش حافظان کل قرآن کریم و نرم افزار ویژه به طور منظم و حرفه ای با علاقه مندان به حفظ قرآن تماس گرفته و ضمن تثبیت محفوظات، اقدام به ایجاد انگیزه و اصلاح اشکالات حافظان می کند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی بحساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری فرایض و مسایل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.

منبع: titreno.com

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0