Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

19 جشنواره بازی های بومی محلی ویژه بانوان در سیستان و بلوچستان برگزارشد

09:29, 2018 فوریه 13
5 0

محمدامیر براهویی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره ها با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و ورزشی بانوان در حوزه های مختلف بازی های بومی محلی، صنایع دستی، پخت غذاهای محلی و تجلیل از مسن ترین مادر بزرگ روستا برگزار شد.

وی افزود: در این جشنواره ها یکی از پرجمعیت ترین روستاهای هر شهرستان به عنوان روستای میزبان مشخص و سایر بانوان روستایی نیز در این روستا گرد هم آمدند و به رقابت و اجرای برنامه پرداختند.

وی ادامه داد: این جشنواره ها در سراسر کشور با حمایت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تنوع فرهنگی تا کنون 130 بازی بومی محلی در استان شناسایی شده به طوری که تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6 هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.

براهویی بیان کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی محلی است به گونه ای که پارسال موفق به کسب عنوان دوم کشوری شد.

به گزارش ایرنا هم اینک 70 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

همچنین: کانون های تنیس روی میز و شطرنج در چابهار افتتاح شدند

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0