Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

20 روستای گناباد درگیر تنش آبی اند

07:01, 2018 اوت 12
6 0

به گزارش ایرنا علیرضا فخار طبسی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: با وجود کمبود منابع آبی، استفاده از آب شرب برای مصارف دام و طیور و فضای سبز و بخش کشاورزی از مشکلات مهم این بخش است.

وی ادامه داد: با وجودی که اولویت ما تامین آب شرب روستاییان است، ولی با توجه به نقش مهم دام و طیور در اقتصاد روستاییان، با افزایش آبرسانی به دنبال کاهش این معضل در کوتاه مدت هستیم ولی در بلندمدت باید به این مساله توجه اساسی داشت چون استمرار آن، آبرسانی به مناطق روستایی را با مشکل رو به رو می کند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی گناباد، نصب نشدن شمارشگر بر آب مصرفی فضاهای سبز مناطق روستایی را از دیگر معضلات این بخش برشمرد و گفت: اگر دهیاران نسبت به این امر اقدام کنند، شمارشگر به صورت رایگان برای آنان نصب می شود.

وی گفت: برخی روستاها با هزینه های گزاف با تانکر آبرسانی می شوند، حال آنکه اگر همین هزینه ها صرف احیا و مرمت قناتها و چشمه ها شود، بازدهی بیشتری دارد.

فخار طبسی گفت: 71.5 درصد مشترکان آب و فاضلاب روستایی گناباد الگوی مصرف را رعایت می کنند و حدود 61 درصد مجموع مصرف آب در این مناطق مربوط به مشترکانی است که این الگو را مراعات نمی کنند.

از مجموع 19 هزار و 624 مشترک آب و فاضلاب روستایی در 75 روستای گناباد 17 هزار و 716 نفر مشترکان مسکونی و بقیه غیرمسکونی هستند.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0