Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

2200 متر زمین ملی در سردشت رفع تصرف شد

11:19, 2018 ژوئیه 07
4 0
2200 متر زمین ملی در سردشت رفع تصرف شد

پیمان نیکزاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی 11 زمین تصرف شده بیش از هشت میلیارد ریال گزارش شده است.

وی بیان کرد: این حکم برای اجرای شکایت اداره راه و شهرسازی سردشت از متصرفان، مبنی بر تصرف اراضی دولتی که اقدام به پی ریزی، پی کنی، گچ ریزی و خاکبرداری شده بود، صادر شده است.

وی با قدردانی از متولیان حفاظت از اراضی ملی افزود: متولیان حفاظت از اراضی ملی مقابله با سودجویان و اقدامات پیشگیرانه را سرلوحه امور خود قرار دهند تا در همان مراحل ابتدای تصرف نسبت به اشخاصی که قصد تخریب، آتش سوزی یا دخل و تصرف اراضی دارند، اقدام کنند.

رییس اداره راه و شهرسازی سردشت هم با اشاره به آمار پرونده تشکیل شده در مراجع قضایی گفت: امسال 8 پرونده کیفری تصرف عدوانی اراضی ملی، فروش مال غیر و خلع ید اعیانی در املاک دولتی با یکهزار و 500 مترمربع و سه پرونده حقوقی به مساحت 600 مترمربع در دستگاه قضایی شهرستان تشکیل شده است.

شهباز رسولی بیان کرد: حدود 30 پرونده بالغ بر سه هکتار که در سال های گذشته تشکیل شده در حال رسیدگی است.

وی در رابطه با احکام قطعی صادر شده در سال جاری، گفت: 2 پرونده به مساحت 343 مترمربع به ارزش ریالی بیش از یک میلیارد و 600 ریال با صدور احکام قطعی مراجع قضایی از دست متصرفان خارج و به بیت المال برگشت.

سردشت دارای120 هزار نفر جمعیت و 125 هزار متر مربع اراضی ملی در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

همچنین: 10 هزار مترمربع از اراضی ملی مهریز رفع تصرف شد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0