Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

50 نفر در رقابتهای قرآنی سیستان و بلوچستان برگزیده شدند

03:33, 2018 ژوئیه 07
4 0
50 نفر در رقابتهای قرآنی سیستان و بلوچستان برگزیده شدند

حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت های قرآنی با حضور 121 شرکت کننده در هشت رشته از 14 تیر به مدت 2 روز در زاهدان برگزار شد.

وی افزود: 50 نفر به عنوان برترین های این دوره از رقابت های استانی شهریورماه به مرحله کشوری آن به میزبانی استان مرکزی اعزام می شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ترویج فرهنگ قرآن، انس با قرآن به ویژه برای جوانان و نوجوانان، افزایش سطح معلومات قرآنی مردم و فراگیر شدن روحیه رقابت به ویژه در مسائل فرهنگی و قرآنی از جمله اهداف برگزاری این رقابت ها قرآنی بوده که همه ساله پرشورتر از قبل برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.

تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

همچنین: تیم شهداب یزد بر مرزداران سیستان و بلوچستان غلبه کرد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0